У Луцьку після реконструкції урочисто відкрили стадіон «Авангард»

286
Реконструйована головна арена Луцька тепер зможе приймати легкоатлетичні змагання міжнародного рівня. Загальна сума реконструкції стадіону ‒ понад 9 мільйонів гривень.
 
Нагадаємо, влітку 2015 року Фонд «Новий Луцьк» та Федерація легкої атлетики України підписали угоду щодо реконструкції стадіону «Авангард», а саме облаштування на його території легкоатлетичного комплексу
 
Презентували спортивний об’єкт засновник Фонду «Новий Луцьк», коштами якого проводилася реконструкція, Ігор Палиця, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, президент волинської Федерації легкої атлетики Володимир Рудюк та голова правління Фонду «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк, повідомляє «Район.Луцьк».
 
– Багато було різних думок. Мені говорили, що в країні йде війна, що сьогодні не до цього, адже всі живуть фронтом і думають лише про те, як буде далі. Але я переконаний, що якщо країна воює, то це не означає, що народ не повинен ставати сильнішим, – зазначив Ігор Палиця.
 
Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов подякував спонсорам реконструкції за розвиток спортивної інфраструктури Луцька та зізнався, що він завжди вітає такі приклади приватної ініціативи.
 
– Чим більше подібних об’єктів буде у регіонах нашої країни, тим міцнішими ми ставатимемо. Це безумовно вклад у здоров’я нації, виховання підростаючого покоління. Ми робимо це для того, щоб український народ був сильний, міцний і мав можливість тренуватися та перемагати, переконаний Ігор Жданов.
 
За словами президента Федерації легкої атлетики України Ігоря Гоцула, стадіон «Авангард» має стати потужною рушійною силою для економічного і для соціального розвитку міста та країни в цілому. Тому головна спортивна арена Луцька вже 25-26 вересня прийматиме перші всеукраїнські змагання з легкої атлетики – командний чемпіонат України серед юнаків (1998 р.н. та молодші).
 
– Також є намір і у 2016 році провести тут ще кілька змагань та навчально-тренувальних зборів. Зокрема, плануємо привезти до Луцька спортсменів нашої збірної, які готуватимуться до наступних Олімпійських ігор, поділився планами на майбутнє Ігор Гоцул.
 
Як розповіли під час прес-конференції, реконструкцію розпочали три місяці тому. Однак перед початком робіт був етап довгого та ґрунтовного планування та вивчення питання.  
 
– Потрібно робити або професійно, або ніяк. Ми хотіли не просто реконструювати стадіон, а створити справжню європейську арену, розповів президент волинської Федерації легкої атлетики Володимир Рудюк. – Тепер плануємо залучати не лише наших молодих спортсменів, а й легкоатлетів зі всієї України, особливо зі Сходу. Адже багато хто з них сьогодні втратив свої тренувальні бази.
 
За словами Володимира Рудюка, федерація вже запросила до Луцька заслуженого тренера України з Донбасу.
 
– Наша обласна програма розвитку легкої атлетики містить у собі пункт про допомогу атлетам і тренерам, які у зв’язку з подіями у країні втратили не лише свою домівку, а й можливість зростати професійно. Ми запросили до Луцька заслуженого тренера України Олега Вегнера, який виховав чимало чемпіонів. І вже зняли для нього і його сім’ї квартиру за рахунок федерації. Без серйозних спеціалістів ми не досягнемо серйозних спортивних висот, переконаний Володимир Рудюк.
 
Після офіційної частини презентації оновленого «Авангарду», для представників ЗМІ влаштували екскурсію стадіоном. За словами виконавчого директора Фонду «Новий Луцьк» Ореста Маховського, в Україні це друга арена такого класу, перша знаходиться у Кіровограді.
 
– Тепер у Луцьку можуть відбуватися змагання різного рівня, за винятком чемпіонату світу та Олімпійських ігор,  почав свою розповідь Орест Маховський. – Стадіон має 8 доріжок, покриття є сертифікованим та виготовлене швейцарською фірмою «Коніка», а роботи виконували спеціалісти із Чехії.
 
Керівники реконструкції не забули й про заходи безпеки, які спрямовані на збереження легкоатлетичних секторів стадіону у тому вигляді, який вони сьогодні мають. Наприклад, аби вберегти дорогі доріжки від файєрів футбольних фанатів, під час матчу на них стелитимуть спеціальне захисне покриття.
 
Варто зауважити, що стадіон обіцяють не закривати для місцевих спортсменів. На разі, «Авангард» чекає на міжнародну комісію, яка здійснюватиме сертифікацію спортивної арени.
 
Відзначимо, що одна з умов для того, щоб Луцьк отримав стадіон 2-ї категорії міжнародної сертифікації, виконана. Так, 3 вересня відбулося відкриття сучасної тренувальної бази для майбутніх чемпіонів. Нею став реконструйований стадіон Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
 
Додамо, що під час церемонії відкриття, зокрема, відбулися на «Авангарді» і перші легкоатлетичні змагання. Так, у бігу на 1000 метрів з новим рекордом стадіону перемогу здобув В’ячеслав Олішевський – 2 хвилини 24,00 секунди.