В Артемівську відкрили Училище олімпійського резерву ім. Сергія Бубки

239
15 вересня в Артемівську відбулося урочисте відкриття Училища олімпійського резерву ім. Сергія Бубки, яке переїхало до міста з Донецька.
 
Це непересічна подія не лише для українського спорту, але й для самого Артемівська. У місті, яке знаходиться зовсім поруч з зоною АТО, відбулося справжнє свято. Велика кількість місцевих жителів, які зібралися на урочистості на стадіоні «Металург», отримали можливість на якийсь час забути про блокпости, посилені засоби безпеки, інші незручності, пов’язані з війною.
 
– Спорт – це одна з тих соломинок, яка покращує життя людей, дає їм надію на мирне існування, – розповідає президент Федерації легкої атлетики України та перший заступник Міністра молоді та спорту України Ігор Гоцул. – І з огляду на це ті величезні зусилля, які були витрачені на переїзд Училища з Донецька до Артемівська, повністю себе виправдали. Це був дуже не простий процес, адже необхідно було перевезти спортсменів, тренерів, поселити їх десь, організувати навчальний, а окрім цього, і тренувальний процес. Поки що до Артемівська перевезено 11 видів спорту, але йде мова про те, щоб усі 17 видів спорту, як це було раніш, були представлені в Училищі Бубки. Навколо цього навчального закладу та його вихованців було багато різних спекуляцій, спроб силою затримати людей, змусити їх залишитися на окупованій території, щоб легалізувати невизнані республіки за допомогою спорту. На щастя, що це все скінчилося.
 
– Спортивне училище – це не лише учні та викладачі, це й технічна база, тобто тренажери, спеціальне обладнання. Це все також вдалося перевезти в Артемівськ?
 
– Нажаль, ні.  Багато що втрачене, багато що доведеться зараз створювати з нуля. Але дещо вдалося перевезти, в тому числі частину легкоатлетичного обладнання, яке залишалося в Донецьку на РСК «Олімпійський» після проведення там у 2013-му році юнацького чемпіонату світу.
 
 
– Як це вдалося зробити, адже подібне обладнання через блокпости непоміченим не пронесеш?
 
– Це зусилля великої кількості людей, різні хитрощі, домовленості, інші доступні методи. Завдяки цьому всьому і вдалося нарешті вирішити це завдання. На сьогодні стадіон і манеж в Артемівську дуже не погано обладнаний. З точки зору легкої атлетики є більшість з необхідного: дуже гарний сучасний стадіон з синтетичним покриттям, поруч гарно обладнаний манеж також з якісним покриттям та усіма необхідними складовими тренувального процесу, такими як тренажери, штанги, зали, сауни, медичне обладнання і так далі. Є там дві ями – для стрибків у висоту та з жердиною, сучасний метальний сектор.
 
 
– Яка частина студентів та викладачів переїхала до Артемівська?
 
– Про якісь відсотки тут казати не коректно. Студентське життя досить коротке, а процес переїзду розпочався півтора роки тому, щойно в регіоні розпочалися ті процеси, які його спровокували. Звісно, за цей період якась частина студентів залишила навчання, частина спортсменів і тренерів переїхала в інші області України, в чому ми їм активно допомагали. З іншого боку приходять нові студенти, зараз це вже молоді люди з Артемівська, інших міст області, переїжджають спортсмени та тренери з Луганщини. Приємно, що влада області та міста зацікавлені у розвитку спорту в Артемівську, щоб Училище олімпійського резерву імені Сергія Бубки, як один із символів донецького та українського спорту, продовжувало своє існування. Під час візиту відбулася наша традиційна зустріч з місцевою спортивною спільнотою, під час якої було обговорено багато різноманітних питань, спільний пошук відповідей на них, шляхів вирішення різноманітних проблем. Також прозвучало одне запитання: «Якщо завтра Донецьк звільнять, а Училище вже переїхало в Артемівськ. Будете його повертати в Донецьк, чи воно тут залишиться?» На це я відповів, що як вирішити цю проблему ми придумаємо. Головне, і цього б дуже хотілося, щоб вона стала перед нами вже у найближчому майбутньому.
 
Попередня статтяРатифіковані два світові рекорди
Наступна статтяДвоє українців претендують на звання «Зірка, яка сходить» в Європі