Ірина Ліщинська отримала відзнаку ЄА і зі своєю командою готується до проведення марафону

227
Сьогодні, 23 вересня, відбулася прес-конференція, присвячена проведенню в столиці найближчої неділі 6-го Київського міжнародного марафону «Wizz Air Kyiv City Marathon 2015».
 
Розпочалася вона з урочистої події. Члену оргкомітету марафону, призерці Олімпійських ігор-2008 та чемпіонату світу Ірині Ліщинській генеральний секретар ФЛАУ Михайло Медведь вручив відзнаку Європейської Атлетики “За видатний внесок в розвиток європейської легкої атлетики, а також Національної федерації протягом тривалого часу”.
 
 
Після цього гості прес-конференції отримали від організаторів вичерпну інформацію про наймасштабнішу бігову подію часів незалежної України, яка збере на маршруті 5 тисяч спортсменів з більш ніж 30 країн світу.
 
Маршрут марафону починається з Хрещатика, пройде повз Києво-Печерську Лавру і Десятину церкву, учасники зможуть пробігти біля музею Великої Вітчизняної війни, по мосту Патона та Русанівській набережній, по Подолу, Бессарабці і масі інших мальовничих місць Києва. За домовленістю зі столичною міською адміністрацією, вулиці, якими буде проходити пелотон забігу, 27 вересня будуть перекриватися «хвилеподібно», щоб дотриматися балансу між потребами бігунів і графіком руху міського транспорту.
 
“Ми хочемо показати всім учасникам цього спортивного дійства красу нашої столиці, маршрут непростий для учасників, але в цьому його родзинка, адже він пролягає через головні визначні місця Києва.” – наголосив  Дмитро Черніцький, засновник Wizz Air Kyiv City Marathon.
 
Крім класичної марафонської дистанції, в рамках Wizz Air Kyiv City Marathon 2015 відбудеться дві естафети (4 х 10 км, і 2 х 21,0975 км), забіги на 10 і 5 км, а також благодійний пробіг на 2 км – «БіжиДопоможи». Особливу увагу цього року приділено медичному допуску спортсменів на дистанції в 42,195 км і естафеті 2 х  21,0975 км. Допуск до старту отримають бігуни, які пройдуть медичне тестування у спеціалізованих спортивних центрах.
 
 
Дмитро Черніцький також зазначив: “Ми плануємо залучити близько 500 волонтерів, з яких 250 будуть маршалами на маршруті. Також буде задіяно 15 карет швидкої допомоги, нам допомагатимуть 60 волонтерів “Червоного Хреста”, 10 екіпажів організації «MotoHelp». У самому марафонському містечку буде розгорнуто медичний центр з двома реанімобілями. Також ми залучаємо близько 300 поліцейських.”
 
Спеціально для дітей передбачені три дистанції: 100 м (до 6 років), 500 м (від 7 до 8 років), 1000 м (від 9 до 13 років). Участь для дітей безкоштовна, але попередня реєстрація обов’язкова.
 
Також, у рамках заходу відбудеться і благодійний марафон. Це змагання серед благодійних організацій, мета якого –  зібрати кошти та залучити громадськість до вирішення конкретної проблеми. Загалом в ньому беруть участь сім благодійних фондів, що працюють у різних напрямах. Цього разу до фандрайзерів долучилися: Влада Литовченко, Володимир Вірчіс, Соня Сотник, Анастасія Береза, Cєвгіль Мусаєва-Боровик,  Марічка Падалко, Гарік Когородський.
 
Олексій Євченко, радник заступника голови Київської міської державної адміністрації Старостенко Г.В., зазначив, що головна ціль марафону – розвиток спортивного туризму, популяризації бігу та представлення України в світі як спортивної країни.