Чернівецькі перспективи

222
27 вересня у Чернівцях відбулися 11-ті за ліком змагання з легкої атлетики «Буковинська миля», які віднедавна мають статус чемпіонату України з бігу на 1 милю.
 
Золоті нагороди національної першості у цій дисципліні здобули Станіслав Маслов з Київщини (4.33,11) та рівненська атлетка Наталія Прищепа (5.31,82). Проте, вже традиційно «Буковинська миля» – це значно більше, ніж просто легкоатлетичний старт. Тут були і дитячі змагання, і масові забіги, і зіркові гості, зокрема чемпіонка Європи з бігу на 800 метрів Наталія Лупу та Олімпійська чемпіонка з боротьби Ірина Мерлені.
 
На запрошення одного з організаторів «Буковинської милі», чемпіона світу та Європи з бігу на 1500 метрів Івана Гешко, відвідав цей старт і президент ФЛАУ Ігор Гоцул:
 
– Минулими вихідними я був у відрядженні спочатку у Луцьку, потім у Буковелі. І мені подзвонив керівник місцевого відділення НОК України і віце-президент обласної Федерації легкої атлетики Іван Гешко і, користуючись нагодою, що я знаходжуся відносно недалеко, запросив мене на «Буковинську милю». Я раніш багато чув від спортсменів, тренерів добрих слів про ці змагання, але сам на них не бував. Президент ФЛА Чернівецької області Валерій Чинуш, а також Іван Гешко та Георгій Мазурашу – це люди, на яких тримається буковинська легка атлетика, і я не міг їм відмовити, мав віддати данину пошани.
 
Мушу сказати, що від візиту до Чернівців залишився задоволений, побачене додало мені оптимізму. Це – справжнє свято спорту, професійне проведення, грамотна робота з глядачами, в самому центрі чудового міста. Була гарна можливість поспілкуватися з організаторами, місцевим активом і учасниками чемпіонату.
 
Також разом з представниками федерації та місцевої влади ми відвідали стадіон «Буковина». Ця арена зараз знаходиться в плачевному стані, потребує серйозної реконструкції. Приємно відзначити, що на відміну від моїх попередніх візитів у цьому питанні була помітна достатньо серйозна зацікавленість з боку міської та обласної влади. Ми обговорили, що і як можна зробити, як міг би виглядати стадіон, щоб відповідати стандартам, які висуваються до арени, на якій можна було б проводити, наприклад, національний чемпіонат. Зараз кожна зі сторін зробить свої прикидки і ми домовилися, що відразу після виборів до місцевих органів влади ми до цієї розмови повернемося і спільними зусиллями намагатимемося зрушити це питання з місця.
Попередня статтяЗі світу по нитці. Інвестиції Болта і «висота» Ібаргуен
Наступна статтяAround Taihu Lake. Тріумф українських скороходів у Китаї