Суперечки навколо консолідованого заліку та тренерських курсів

240
Зазвичай, коли президент ФЛАУ Ігор Гоцул відвідує регіони України і зустрічається там зі спортивною і легкоатлетичною громадськістю, ми звертаємося за до самого Ігоря Євгенійовича з проханням підвести підсумки цих зустрічей. Але зараз відійдемо від традиції.
 
Наприкінці минулого тижня Ігор Гоцул побував у Запоріжжі, Іллічівську та Одесі. Розпочав своє відрядження з Запоріжжя, де у п’ятницю відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Зокрема, на ньому було розглянуто пропозицію щодо завершення реконструкції місцевого Палацу спорту «Юність» за кошти державного бюджету, і яку підтримує Мінмолодьспорту.
 
Також відбулася традиційна зустріч пана Гоцула з місцевою спортивною громадськістю. Про її деталі нам розповіла начальник Управління молоді, фізичної культури і спорту облдержадміністрації Наталія Власова:
 
– Була дуже корисна і цікава зустріч. У нас на спілкування було 20 хвилин, ми спілкувалися 40, але й цього було замало, не усі бажаючі встигли встигли поставити свої запитання.
 
Основні питання, які підіймалися – реформування сфери фізичної культури та спорту. Розглядали питання по ДЮСШ, платним та безкоштовним послугам, які надають школи, участь в цьому механізмі федерацій. Питання повноважень федерацій на сьогодні є пріоритетним, тому що поки що в основному їх беруть на себе структурні підрозділи. Але, так само, як в Мінмлодьспорту України зараз запущено пілотний проект, коли відбулося надання автономії, в першу чергу фінансової, деяким федераціям, так само і ми маємо впровадити такий пілотний проект для найкращих федерацій Запорізької області.
 
 
Дуже багато запитань і суперечок було щодо скасування консолідованого заліку. Більшість наших фахівців проти цього, і пояснили чому саме. Наприклад, в художній гімнастиці найкращих гімнасток забирає до Києва школа Дерюгіних. І якщо дівчата не переїжджають до столиці, то шансів потрапити до збірної України у них не має. І, якщо дитина талановита, то усі розуміють, що потрібно відпускати, щоб були результати і дитина приносила перемоги. Якщо є консолідований залік, то ті регіони, які виховали цю спортсменку, отримують залікові очки, що для нас важливо. Але якщо не буде консолідованого заліку… Аналогічна ситуація в деяких інших видах спорту.
 
В той же час Ігор Гоцул сказав, що потрібно вводити інші механізми, юридично продумувати усі нюанси, щоб без нашої згоди не можливо було забирати дітей, а не робити акцент на тому, що область втрачає спортсмена. Певно, десь він має рацію, що таким чином регіоном йде заробляння очок, коли цей регіон вже, за великим рахунком, не має відношення до атлета. Особисто в мене двояка ситуація. Я не можу підтримати Ігоря Євгенійовича, але й не можу підтримати повністю громадськість, яка проти скасування консолідованого заліку. Але перший заступник Міністра молоді та спорту сказав, що до вересня 2016 року консолідований залік ніхто скасовувати не буде, а там будемо дивитися.
 
Також точилося багато суперечок щодо атестації, підвищення кваліфікації тренерів, з приводу того, що для отримання вищої категорії потрібно проходити навчання виключно в Києві в Університеті фізичної культури та спорту, а в регіональних «вишах» не можна. Тренерам це суттєво б’є по кишені, тому що проїзд, а також упродовж тижня проживання та харчування – це все відбувається за власний рахунок. І багато хто з наставників, які мали вищу категорію, відмовляються від неї, хоча мають і результати, і титулованих спортсменів. За їх словами, вони навіть за рік не окуплять те, що витратять на проходження цих курсів. Тому, вважаю, це питання потрібно переглянути. У нас в Запоріжжі в Національному університеті також проходять подібні курси, і тренери, які відвідували і київські, і запорізькі, стверджують, що наші щонайменше не гірші, адже у нас на кафедрі працюють також дуже досвідчені професіонали.
Попередня статтяЄвропейські ігри серед ветеранів: 23 медалі українських легкоатлетів
Наступна статтяНагородження Богдана і Віктора Бондаренків