Нотатки з іллічівського збору

198
З 4 по 25 жовтня основна частина провідних українських легкоатлетів перебуває на навчально-тренувальному зборі в Іллічівську. Одещина зустріла наших спортсменів літньою погодою – температура повітря інколи доходила до +30, води у Чорному морі – до +20.
 
Щоправда, за декілька днів стало прохолодніше (+10 – +15), а в суботу 10 жовтня в Іллічівську пішов дощ, за словами місцевих жителів – перший за останні півроку. Але це ніяк не завадило атлетам продовжувати планомірну підготовку до олімпійського сезону. Незважаючи на те, їх зараз в Іллічівську близько семидесяти, зустріти всіх в одному місці практично не можливо. Живуть вони в двох різних готелях, тренування також проводять хто де, як скаже тренер (наставників на іллічівському зборі близько півсотні).
 
 
Частина проводить тренування на піску на побережжі Чорного моря, щоправда там, щоб не перенавантажувати ноги, займаються десь по два рази на тиждень. Недалеко від берега є чудова пряма доріжка під кутом, на якій спринтери та стрибуни також полюбляють виконувати свої вправи. Ну і, звісно, основна тренувальна арена – стадіон «Шкільний». Компактна сучасна арена з чотирьома доріжками по колу, якісним покриттям, з повним обладнанням. До послуг атлетів ядра, бар’єри, чистенький пісок в ямах. Є навіть ось такі десятикілограмові вантажі, як на фото, для бігових прав під навантаженням.
 
 
– В основному тут знаходяться групи спринту та стрибків, також є по декілька представників груп витривалості, метань та багатоборств,  – розповідає виконуючий обов’язки держтренера з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник. – Направленість збору – зараз у нас триває базова фундаментальна робота по закладанню бази з підготовки до Олімпійських ігор. Адже весною вже таку «брудну», чорнову роботу вже не буде коли виконувати. Тому саме зараз закладається фундамент на весь олімпійський сезон, тобто робляться великі об’єми.
 
– Але все-таки тут присутні не всі наші провідні атлети. Де решта?
 
– По-перше, частина лише зараз повертається з Кореї, з чемпіонату світу серед військовослужбовців, зокрема велика кількість спринтерів. Група Костянтина Рурака зараз виїжджає на збір на армійську базу у Тисовці – ми прийняли рішення, що він спробує в цей період провести там підготовку на висоті одного кілометра. Метальники та решта представників групи витривалості зараз знаходяться в Мукачево.
 
 
– Іллічівський збір триватиме до 25 жовтня. А надалі плануєте якісь централізовані збори?
 
– Хочемо вивезти основний склад команди на закордонний збір. Тому що в манежах ще не хочеться займатися, та й це не правильно, а в Україні на усій території буде вже холодно. Тому зараз займаємося пошуком місця, буде тепло, комфортно і з гарними умовами для тренувань.
 
– Які варіанти розглядаються?
 
– В першу чергу Туреччина та Ізраїль.
 
– У попередні роки зазвичай у цей період ви були на зборах в Криму. Якщо порівнювати з Іллічівськом – які переваги і недоліки?
 
– Крим все-таки, особливо якщо говорити про південне узбережжя, це трошки інший мікроклімат, кліматичні умови трошки кращі, ніж тут. Але все одно в Іллічівську, те що ми тут зараз маємо, для жовтня – це вихід з ситуації. Тут гарні тренувальні умови, тут чудовий пісок на березі моря, є довга з нахилом грунтова доріжка, на якій можна бігову та стрибкову роботу виконувати. Стадіон тут якісний, з обладнанням. Силову роботу в залі штанги у Палаці спорту можна робити. Невеличкі незручності в том, що все це знаходиться на якійсь, хай не великій, але відстані, не в одному місці. Але тим не менш, для нас це вихід, і, я вважаю, що можна всю заплановану на жовтень роботу тут зробити. Також відзначу тепле до нас ставлення в готелях, де живе команда – якісне розміщення і якісне харчування.
 
 
– Зараз, коли велика кількість атлетів у вас перед очами, що можете сказати – на скільки минулий сезон їх «побив» стосовно травм?
 
– Нажаль, у цьому сенсі сезон дійсно у нас вийшов складним. Я б це не пов’язував з якимись методичними помилками, це скоріш збіг обставин. Але добре, що в передолімпійському, а не олімпійському сезоні ця епідемія травм на нас навалилася. Зараз ми займаємося цим питанням, і практично усі спортсмени свої проблеми зі здоров’ям вирішили. Більш серйозна ситуація з Ольгою Саладухою та Богданом Бондаренком. Найближчим часом плануємо відправити їх на консультацію до німецької клініки. Тому що лідерам особливо важливо підійти до олімпійського сезону абсолютно здоровими.
 
Богдан був зараз в Ізраїлі на зборі, на Мертвому морі, проходив там процедури грязелікування, водолікування. Каже, що все нормально, йому сподобалося, отримав там все, що хотів. Оля Саладуха зараз у Києві лікується, відновлює спину. Я думаю, що до олімпійського сезону підійдемо усі здоровими.
Попередня статтяПрезидент України призначив державні стипендії дев’ятьом тренерам і ветеранам легкої атлетики
Наступна статтяБогдан Бондаренко відповів на питання читачів XSPORT (ВІДЕО)