Golden Tracks-2015 у фотографіях

280
17 жовтня, в одному з найбільш спортивних міст світу, Лозанні ЕА відзначила найкращих легкоатлетів Європи 2015 року. Їхні імена стали відомі під час урочистої церемонії нагородження GoldenTracks.

 
Дафне Шипперс з Нідерландів своїм виступом на чемпіонаті світу приголомшила всю планету. «Я довела, що все можливо», – сказала вона, отримавши нагороду. А можливо, якщо не все, то й справді багато. Наприклад, з однієї з найкращих багатоборок стати однією з  найкращих спринтерів спочатку континенту, а потім і всього світу.
 
У березні Шипперс виграла «золото» чемпіонату Європи у приміщенні з бігу на 60 метрів, після чого все ж вирішила змінити багатоборство на спринт і всю увагу приділити саме підготовці у цьому виді. Вже у серпні, на чемпіонаті світу у Пекіні, вона виграла срібну медаль з бігу на 100 метрів, встановивши національний рекорд. А потім і взагалі перемогла на 200-метрівці з рекордом Європи і третім найкращим результатом у світі за всю історію.
 
Шипперс стала першою жінкою, якій вдалося захистити титул найкращої легкоатлетки Європи. Крім того, крім неї двічі нагороду вигравали лише три спортсменки – шведка Кароліна Клюфт (2003 і 2006 роки), росіянка Єлєна Ісінбаєва (2006 і 2008 роки) і хорватка Бланка Влашич (2007 і 2010 роки).
 
Якщо Шипперс отримувала нагороду з рук президента ЕА Свена-Арне Хансена, то ім’я найкращого легкоатлета Європи оголошував президент ІААФ Себастьян Кое. «Хороший вибір», – сказав він і запросив на сцену свого співвітчизника Грега Разерфорда. Той став лише п’ятим британцем, якому вдалося перемогти на головному старті зимового сезону і виграти літній чемпіонат світу.
 
У Пекіні «золото» зі стрибків у довжину Разерфорду принесла спроба на 8,41 м.
 
«Коли мене називають новим Девідом Шторлем, мені навіть приємно. Адже він один з найкращих не лише у Європі, а й в усьому світі», – зізнався поляк Конрад Буковецкі, який виграв нагороду у номінації «Зірка, яка сходить» серед чоловіків.
 
Буковецкі цього року встановив юніорський рекорд світу зі штовхання ядра і переміг на чемпіонаті Європи у своїй віковій категорії.
 
Серед жінок цю нагороду отримала швейцарка Ноемі Цберен. До перемоги з бігу на 100 метрів з бар’єрами на чемпіонаті Європи серед молоді вона додала виступ у фіналі дорослого чемпіонат світу.
 
До розширеного списку претендентів на перемогу у цій номінації входили і двоє українців – Людмила Оляновська і Гліб Піскунов.
 
Першою ж цього вечора відзначили Жанін Гайгеле. Організація чемпіонату Європи минулого року була, певно, однією з найкращих за всю історію. І найвищу оцінку можна було поставити і за організацію роботи зі ЗМІ. Підхід до роботи Гайгеле заворожував і підкорював з першого погляду. Вона протягом кількох років збирала найкращий досвід інших змагань, спілкувалася з журналістами, прес-секретарями федерацій, радилася з ними, прислухалася до всіх зауважень і побажань і відразу втілювала все найкраще у життя. Для неї не було нічого неможливого. Зараз її запрошують допомогти в організації чемпіонатів Європи а Амстердамі і Берліні, але, як зізнається сама Жанін, наразі вона не впевнена, що готова вже зараз знову зануритися у цей процес: «Потрібно перевести подих – в далі час покаже».
Фото: (с)European Athletics via Getty Images