Федерація легкої атлетики України оголошує про початок голосування по визначенню найкращих легкоатлетів та тренерів України 2015-го року у семи номінаціях.

Голосування проводиться серед трьох груп: експертна група (Рада ФЛАУ), представники ЗМІ та вболівальники. Голоси кожної з груп при підведенні підсумків будуть враховуватися як третина усіх голосів. Представники ЗМІ, які не отримали на свою електронну пошту анкети для голосування, можуть отримати їх, якщо надішлють повідомлення про своє бажання на електронну адресу       odanylenko@flau.org.ua

Вболівальники можуть проголосувати у мережі Facebook на сторінках ФЛАУ та групи «Легка атлетика України» за наступними посиланнями:

Голосування триває до 9-00 вівторка, 29 грудня.

Представляємо номінантів (в алфавітному порядку):

НАЙКРАЩИЙ АТЛЕТ УКРАЇНИ 2015 РОКУ (10 номінантів)
·         Максим Богдан (метання спису) – здобув срібну медаль на молодіжному чемпіонаті Європи в Таллінні, Естонія (81.08)
·         Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) – здобув срібну медаль на чемпіонаті світу у Пекіні, Китай (2.33), має третій результат у світовому ТОП-листі (2.37)
·         Віталій Бутрим (біг на 400 метрів) – встановив рекорд України з бігу на 400 метрів на Меморіалі Касанова в Алмати, Казахстан (45,01)
·         Євген Виноградов (метання молоту) – має п’ятий результат у світовому ТОП-листі (79.25), посів третє місце на командному чемпіонаті Європи в Чебоксарах, Росія (75.91) та друге місце на Всесвітніх іграх військовослужбовців в Мунгйонзі, Корея (74.77)
·         Ігор Главан (спортивна ходьба на 20 км) – посів четверте місце на чемпіонаті світу у Пекіні, Китай (1:20.29) та п’яте місце на Кубку Європи у Мурсії, Іспанія (1:21.24)
·         Олексій Касьянов (десятиборство) – посів другі місця на Кубку Європи з багатоборств в Обані, Франція (8105), міжнародних змаганнях Decastarв Талансі, Франція (8043) та посів дев’яте місце на чемпіонаті світу у Пекіні, Китай (8262 – 15-й результат у світовому ТОП-листі)
·         Сергій Лебідь (марафон) – посів десяте місце на Лондонському марафоні (2:10.21)
·         Андрій Проценко (стрибки у висоту) – посів шосте місце на чемпіонаті Європи у приміщенні у Празі, Чехія (2.32), має 12-й результат у світовому ТОП-листі (2.32)
·         Олександр Сітковський (марафон) – має найкращий результат у європейському ТОП-листі (2:09,11)
·         Сергій Смелик (біг на 200 м) – посів перше місце на командному чемпіонаті Європи у Чебоксарах, Росія (20,45) та друге місце на Всесвітніх іграх військовослужбовців в Мунгйонзі, Корея (20,74)

НАЙКРАЩА АТЛЕТКА УКРАЇНИ 2015 РОКУ (10 номінанток)
·         Катерина Дерун (метання спису) – здобула срібну медаль на молодіжному чемпіонаті Європи у Таллінні, Естонія (58.60)
·         Вікторія Калюжна (біг на 5000 метрів) – з молодіжним рекордом України виграла бронзову нагороду на чемпіонаті Європи серед молоді у Таллінні, Естонія (15.38,38)
·         Наталія Лупу (біг на 800 метрів) – здобула бронзову нагороду на чемпіонаті Європи у приміщенні у Празі, Чехія (2.02,25), золоту нагороду на Всесвітніх іграх військовослужбовців в Мунгйонзі, Корея (1.59,59; а також срібну нагороду в естафеті 4х400 м) та посіла шосте місце на чемпіонаті світу у Пекіні, Китай (1.58,99)
·         Анастасія Мохнюк (багатоборство) – має третій результат сезону у світі у п’ятиборстві (4707), посіла друге місце на міжнародних змаганнях Decastarу Талансі, Франція (6269), посіла сьоме місце на чемпіонаті світу у Пекіні, Китай (6359 – 14-й результат у світовому ТОП-листі)
·         Людмила Оляновська (спортивна ходьба на 20 км) – здобула бронзову нагороду на чемпіонаті світу у Пекіні, Китай (1:28.13), встановила рекорд України та рекорд України серед молоді на Кубку Європи у Мурсії, Іспанія (1:27.09), здобула бронзову нагороду на молодіжному чемпіонаті Європи у Таллінні, Естонія (1:28.41)
·         Наталія Пигида (біг на 400 м) – здобула золоту нагороду на чемпіонаті Європи у приміщенні у Празі, Чехія (51,96) та бронзову нагороду на Всесвітніх іграх військовослужбовців в Мунгйонзі, Корея (51,99)
·         Наталія Погребняк (біг на 100 м та 200 м) – на командному чемпіонаті Європи у Чебоксарах, Росія, здобула дві перемоги – у складі естафетної команди 4х100 м та на дистанції 200 м (22,76) – і посіла друге місце на дистанції 100 м (11,29)
·         Ольга Саладуха (потрійний стрибок) – посіла шосте місце на чемпіонаті світу у Пекіні, Китай (14.41), на етапах Діамантової ліги посіла друге місце у Шанхаї, Китай (14.62) та третє місце у Юджині, США (14.48)
·         Анастасія Ткачук (біг на 800 м) – здобула срібну нагороду на чемпіонаті Європи серед молоді у Таллінні, Естонія (2.00,43) та посіла третє місце на командному чемпіонаті Європи у Чебоксарах, Росія (2.00,72)
·         Аліна Фьодорова (багатоборство) – посіла перше місце на Кубку Європи з багатоборств в Обані, Франція (6278)

НАЙКРАЩИЙ МОЛОДИЙ АТЛЕТ (ДО 20 РОКІВ) УКРАЇНИ 2015 РОКУ (3 номінанти)
·         Владислав Малихін (стрибки з жердиною) – здобув срібну нагороду на чемпіонаті світу серед юніорів в Калі, Колумбія з рекордом чемпіонатів світу (5.30)
·         Дмитро Нікітін (стрибки у висоту) – здобув срібну нагороду на чемпіонаті світу серед юнаків в Калі, Колумбія (2.18) та золоту нагороду на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі у Тбілісі, Грузія (2.12)
·         Гліб Піскунов (метання молоту) – здобув золоту нагороду на чемпіонаті світу серед юнаків в Калі, Колумбія з рекордом чемпіонатів світу та юнацьким рекордом України (84.91)

НАЙКРАЩА МОЛОДА АТЛЕТКА (ДО 20 РОКІВ) УКРАЇНИ 2015 РОКУ (3 номінантки)
·         Анастасія Бризгіна (біг на 200 м) – на юнацькому чемпіонаті України в Кіровограді встановила юнацький рекорд України (23,70)
·         Маргарита Лукашенко (штовхання ядра) – здобула золоту нагороду на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі у Тбілісі, Грузія (16.30)
·         Аліна Шух (багатоборство) – здобула бронзову нагороду юнацького чемпіонату світу у Калі, Колумбія (5896), на командному чемпіонаті України серед юнаків у Луцьку встановила юнацький рекорд України (6079)

НАЙКРАЩИЙ АТЛЕТ УКРАЇНИ 2015 РОКУ У ВЕТЕРАНСЬКІЙ КАТЕГОРІЇ (3 номінанти)
·         Сергій Гаврась (М55) – здобув золоту нагороду на чемпіонаті світу серед ветеранів у Ліоні, Франція; золоту нагороду на Європейських іграх ветеранів у Ніцці, Франція; золоту нагороду на чемпіонаті Європи серед ветеранів у приміщенні у Торуні, Польща
·         Микола Панасейко (М80) – здобув три золоті та одну срібну нагороди на чемпіонаті світу серед ветеранів у Ліоні, Франція; золоту та бронзову нагороди на чемпіонаті Європи серед ветеранів з позастадіонних видів змагань в Гросетто, Італія; чотири золоті нагороди на чемпіонаті Європи серед ветеранів у приміщенні у Торуні, Польща
·         Іван Пушкін (М85) – встановив світовий рекорд у спортивній ходьбі на 10 км у своїй віковій групі та здобув три золоті нагороди на чемпіонаті світу серед ветеранів у Ліоні, Франція; здобув срібну та бронзову нагороди на чемпіонаті Європи серед ветеранів з позастадіонних видів змагань в Гросетто, Італія; дві срібні нагороди на чемпіонаті Європи серед ветеранів у приміщенні у Торуні, Польща

НАЙКРАЩА АТЛЕТКА УКРАЇНИ 2015 РОКУ У ВЕТЕРАНСЬКІЙ КАТЕГОРІЇ (3 номінантки)
·         Валентина Крепкіна (W45, W50) – здобула бронзову нагороду на чемпіонаті світу серед ветеранів у Ліоні, Франція; чотири золоті та одну срібну нагороди на Європейських іграх ветеранів у Ніцці, Франція; золоту та срібну нагороди на чемпіонаті Європи серед ветеранів у приміщенні у Торуні, Польща
·         Наталія Сорокіна (W35,W40) – здобула срібну нагороду на чемпіонаті світу серед ветеранів у Ліоні, Франція; золоту нагороду на чемпіонаті Європи серед ветеранів у приміщенні у Торуні, Польща
·         Антоніна Тишко (W65) – здобула золоту та дві срібні нагороди на чемпіонаті Європи серед ветеранів з позастадіонних видів змагань в Гросетто, Італія; дві золоті нагороди на чемпіонаті Європи серед ветеранів у приміщенні у Торуні, Польща

НАЙКРАЩИЙ ТРЕНЕР УКРАЇНИ 2015 РОКУ (5 номінантів)
·         Віктор Бондаренко – тренер срібного призера чемпіонату світу зі стрибків у висоту Бондана Бондаренка
·         Микола Гудим – тренер рекордсмена України з бігу на 400 м Віталія Бутрима
·         Ігор Лонський – тренер срібного призера чемпіонату світу серед юнаків зі стрибків у висоту Дмитра Нікітіна та бронзового призера чемпіонату Європи серед молоді зі стрибків у висоту Олександра Бараннікова
·         Едуард Піскунов – тренер переможця чемпіонату світу серед юнаків та володаря юнацького рекорду України з метання молоту Гліба Піскунова
·         Анатолій Соломін – тренер бронзової призерки чемпіонату світу, бронзової призерки молодіжного чемпіонату Європи та рекордсменки України зі спортивної ходьби на 20 км Людмили Оляновської, а також володаря 4-го місця чемпіонату світу (спортивна ходьба на 20 км) Ігоря Главана