Ігор Гоцул: «Херсонська влада обіцяє покращити ситуацію з фінансуванням спортшкіл»

212
На початку тижня перший заступник Міністра молоді та спорту України та президент ФЛАУ Ігор Гоцул відвідав з робочим візитом Херсон. Приводом для відрядження був отриманий запит щодо проблем в області з фінансуванням спортивних шкіл.
 
– Раніш спортивні школи фінансувалися з Фонду державного страхування, тепер – з місцевих бюджетів, – розповідає Ігор Гоцул. – Проте, на відміну від усіх інших областей, на Херсонщині вони зараз опинилися у підвішеному стані. В тому числі й школи, в яких розвивається легка атлетика. І основною метою мого візиту було добитися від обласної та міської влади, спортивного керівництва, депутатів відновлення фінансування, щоб усі діти та тренери були збережені.
 
Я зустрічався у Херсоні з багатьма людьми, які приймають рішення, і отримав завірення, що це питання буде вирішене. Проте ми будемо жорстко відстежувати ситуацію, щоб ці обіцянки стали реальністю.
Також, будучи у місті, я не міг не відвідати центральний стадіон «Кристал», у якого є також багато проблем. Він знаходиться в дуже поганому стані, але навіть при цьому ні спортсмени, ні шанувальники спорту не можуть на нього потрапити, щоб потренуватися. Навіть змагання у більшості випадків їм проводити там не дозволяють. І це було темою серйозної розмови і з мером, і з його заступником, і з керівництвом стадіону, і з керівництвом області.
 
– Кому належить стадіон?
 
– Стадіон «Кристал» належить місту Херсону. Він зараз використовується футбольним клубом. І охорона запускає лише представників футбольного клубу, а представники інших видів спорту, включаючи любителів оздоровчого бігу, не можуть туди потрапити.
 
Ми говорили, що такий стан арени і такий стан речей не допустимі. Ми роз’яснювали, що ми не просто просимо, ми можемо бути вигідними орендаторами. Співробітництво з легкою атлетикою може бути корисним місту. Тому що ми  можемо проводити там змагання, збори, організувати приїзд великої кількості людей, як це зроблено в інших містах.
 
– Вас почули?
 
– Місто як завжди жаліється на нестачу бюджетних коштів, ми ж пояснюємо, що перед тим як щось отримати, треба щось вкласти. І навколо цього велася вся дискусія.
 
Також прямо там, на стадіоні у мене відбулася зустріч з легкоатлетичним активом області. Ми говорили про розвиток легкої атлетики взагалі і про те, якою має бути позиція обласної федерації. Нажаль, у Херсоні ми маємо поки що слабку федерацію, як інституцію. І це є певною мірою проблемою, тому що «розслаблена» федерація не спроможна підтримати той посил, який дають зустрічі, приїзди і прямі перемовини з керівництвом. Треба, щоб хтось підхоплював, контролював, актуалізував подібні питання.
Попередня статтяСергій Копанайко та Артем Шаматрин – в ефірі «Радіо СПОРТ»
Наступна статтяВітаємо Юрія Карпюка з 85-річчям!