Ірина Климець: «Олімпійський норматив був приємним сюрпризом»

206
12-14  лютого у Мукачево відбувся зимовий чемпіонат України з метань, який був головним етапом відбору до збірної України на Кубок Європи з метань (12-13 березня, Арад, Румунія).
 
Головними подіями закарпатських змагань стали юнацький рекорд України, який у метанні молоту встановив представник Запорізької області Михайло Кохан – 74 м 47 см, що майже на метр більше попереднього досягнення, яке у 2013 році встановив Гліб Піскунов (73.52).
 
Також, безумовно, варті уваги результати жінок у метанні молоту. Досвідченій Наталі Золотухіній з Черкащині зовсім трохи не вистачило до олімпійського нормативу (71 м 00 см). Вона показала результат 70.12 і посіла друге місце. А виграла дещо сенсаційно 21-річна волинянка Ірина Климець – 72.23, що є нормативом в Ріо-2016! Після повернення до Луцька з Іриною Климець зустрівся представник прес-служби Федерації легкої атлетики Волинської області.
 
– Мені вдалося виконати в Мукачеве олімпійський норматив і поліпшити особистий рекорд на сім метрів. Те, що я зможу перевершити свій кращий результат, я зрозуміла ще на зборі перед чемпіонатом, – розповідає Ірина. – А от олімпійський норматив був приємним сюрпризом. Дуже задоволена цим. Я завжди готова показувати гарний результат, але часто на заваді була технічна сторона метань. Вдома ми тренуємося будь-де, а коли приїздимо на збір чи на офіційні змагання, умови ліпші і мені вистачає часу якісно підготуватися.
 
– Тренери збірної здивовані твоїм виступом?
 
– Так, але були раді за мене.
 
– Де ще плануєте із тренером Романом Черкашиним плануєте виступати у цьому році?
 
– Найперші змагання – це зимовий Кубок Європи із метань у Румунії (12-13 березня), потім у червні луцький Чемпіонат України, чемпіонат Європи серед дорослих у липні. Ну а в серпні вже й Олімпійські ігри в Ріо.
 
– Де тренуєшся у Луцьку?
 
– Кілька років тому тренер разом з моїм братом на території колишньої військової частини в Луцьку залили сектор 3 на 3 метри. Там і доводиться тренуватися у період між зборами. Ще в залі техніку відточуємо. Саме у цій сфері є над чим працювати. Не всі резерви використовую. До слова, на самих зборах в Мукачево перед чемпіонатом я метала технічніше, ніж на змаганнях.
 
Привітав чемпіонку України і президент Федерації легкої атлетики Волинської області Володимир Рудюк: «Ви дуже довго йшли до цього результату, але вірю, що головні перемоги ще попереду і 2016 рік буде для вас зірковим. А Федерація постарається облаштувати в Луцьку сучасний комфортний для тренувань сектор для метань».