Івано-Франківськ – позаду, попереду – Рим та Ріо

290
5-6 березня в Івано-Франківську відбувся зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби. Він був вирішальним етапом відбору на командний чемпіонат світу, який 7-8 травня прийматиме Рим. А там вже, у свою чергу, відбуватиметься відбір українських скороходів на Олімпійські ігри-2016.
 
Також в Івано-Франківську учасники чемпіонату мали можливість виконати олімпійський норматив IAAF на дистанції 20 км (він у чоловіків складає 1:24.00, у жінок – 1:36.00), оскільки ця траса була сертифікована міжнародною федерацією, а також на чемпіонаті України були присутні три судді міжнародної комісії спортивної ходьби – з Ірландії, Греції та Швейцарії.
 
Відразу зазначимо, що по нормативу на Ріо в Івано-Франківську вдалося пройти виключно тим атлетам, яким він раніш вже підкорився. У чоловіків «двадцятку» виграв Руслан Дмитренко з Донеччини (1:21.31), далі на п’єдесталі розташувалися Назар Коваленко з Білої Церкви та волинянин Іван Лосєв. У жінок найсильнішою стала Надія Боровська з Волині (1:31.34), компанію їй на п’єдесталі склали сумчанка Інна Кашина та Олена Шумкіна (Волинська область).
 
Також чоловіки на 35-кілометрівці боролися за право представляти збірну України у Римі на дистанції 50 км (практика відбиратися на коротшій дистанції розповсюджена у світі, адже 50 км якісно пройти можна лише декілька разів за сезон). Тут перемогу здобув Ігор Главан з Київської області (2:32.49), другим став волинянин Іван Банзерук, третім – Сергій Будза з Київщини.
 
Детально з результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням. А ми попросили старшого тренера збірної України з видів витривалості Юрія Андрущенка поділитися з нами тими підсумками змагань, яких у фінішних протоколах, принаймні, неозброєним оком, не побачиш.
 
– Перш за все нагадаю, що у Римі на командному чемпіонаті світу у дорослих дисциплінах ми маємо право виставити по 5 учасників, у юніорських – по 3, – розповідає Юрій Миколайович. – Ось за ці місця і була боротьба в Івано-Франківську. Адже в Римі будуть також серед українців розіграні путівки в Ріо-2016 (по 3 на дистанціях 20 км у чоловіків та жінок, а також 50 км у чоловіків). Певно, завдяки цій інтризі нинішній чемпіонат України став чи найчисельнішим в історії – 162 учасники, найбільше за усіх делегували Волинська (30), Івано-Франківська (27), Житомирська та Київська області (по 22).
 
Зазначу, що ще у жовтні минулого року, тут же, в Івано-Франківську, вигравши 50 км, відібрався на командний чемпіонат світу Андрій Гречковський з Київщини. Зараз на цій першості він йшов як контрольний старт «двадцятку», посів 5 місце. Але у Римі він все-таки буде йти 50-кілометрівку, адже через щільність календаря змагань на командному чемпіонаті світу можна буде брати участь лише в одному виді програми.
 
Ще один представник Київської області Ігор Главан вже має місце в олімпійській команді на дистанції 20 км (завдяки тому, що став 4-м на чемпіонаті світу у Пекіні). Але він з тренером поставив за мету стартувати на Олімпійських іграх на двох дистанціях, і впевнено йде до її втілення. В Івано-Франківську Ігор виграв 35 км, отож у Римі буде йти 50 км.
 
В цілому, якщо дивитися на результати зимового чемпіонату України, то особливих сенсацій не сталося – фаворити підтвердили свій статус. Єдине, хочу відзначити ще одного представника Київщини – 21-річного Мар’яна Закальницького. На дистанції 35 км він став найкращим серед молоді, а серед дорослих показав 4-й час, і по малюнку нормально виглядав на фоні лідерів. На командному чемпіонаті світу він йтиме 50 км – олімпійський норматив на цій дистанції в нього ще є з минулого року.
 
Попередня статтяУ Сумах юні атлети боролися за призи Юрія Білонога
Наступна статтяПризова трійка Анни Плотіциної на шляху до Портленда