Олег Вегнер: «Міжнародна матчева зустріч – тест для Луцьку перед чемпіонатом України та Кубком Європи»

204

Заслужений тренер України Олег Вегнер, який торік переїхав до Луцька з Донецька, розповів прес-службі ФЛА Волинської області про перші міжнародні легкоатлетичні змагання, які відбудуться в Луцьку 24 квітня.
 

– Це справді знакова подія не тільки для Луцька, але й для всієї України, – розповідає керівник змагань від Федерації легкої атлетики Волинської області Олег Вегнер. – Річ у тім, що вже три роки в нашій державі не відбувалося міжнародних стартів. ЕА заборонила їх проведення, поки в Україні триває військовий конфлікт. Але після того, як на заході країни з’явилася сертифікована за нормами IAAF легкоатлетична арена, Луцьку вдалося пробити заборону й домогтися дозволу на міжнародну матчеву зустріч юнацьких збірних України, Білорусі й Туреччини. Ці змагання включено у міжнародний календар.
– Що побачать уболівальники, які 24 квітня завітають на «Авангард»?
 
– Загалом програма міжнародної матчевої зустрічі включить 22 види змагань – по 11 у юнаків і дівчат. Українці, білоруси й турки виставлять по два спортсмени в кожному виді. Це будуть найвидовищніші легкоатлетичні старти – бігові дисципліни, стрибки, а також метання диска, молота і списа. Увінчають зустріч дві «шведки» – естафети з етапами 100, 200, 300 й 400 метрів. Змагання не будуть затягнуті, відбуватимуться відразу фінали, які кваліфіковано коментуватимуть спеціалісти Федерації легкої атлетики України. Ми робимо так, щоб глядачу було комфортно і приємно на трибунах нашого красеня – «Авангарду». Звісно, вболівальники зможуть скористатися фаст-фудами на арені, придбати атрибутику і загалом – по-спортивному і змістовно провести святковий день (24 квітня – Вербна неділя).
– Чому такі змагання важливі для Луцька?
 
– Окрім підтримки реноме Луцька як сучасного і комфортного європейського міста, думаю, що матчева зустріч Україна-Білорусь-Туреччина – це передусім перевірка для нашої федерації і міста напередодні найбільших спортивних змагань, які відбувалися в Луцьку за останні десятиріччя. Я маю на увазі чемпіонат України з легкої атлетики. У червні до нас завітають близько тисячі спортсменів, тренерів та офіційних осіб. Тут виборюватимуть ліцензії на літню Олімпіаду. Тому 24 квітня ми протестуємо готовність організувати змагання високого рівня.
Турнір відбудеться після того, як Луцьк подав заявку до ЄА на проведення Кубка Європи-2017 з бігу на 10 000 метрів. Високий рівень матчевої зустрічі допоможе нам виграти тендер на проведення Кубку Європи.
– Чи залучите до змагань 24 квітня школярів Луцька?
– Залучимо і школярів, і їхніх батьків, і дідусів з бабусями. Під час змагань можна буде наочно пересвідчитися, що бути здоровим, підтягнутим, швидким – це просто. Перед твоїми очима виступають спортсмени національних збірних, які донедавна були такими ж, як ти. Тому такі змагання – дуже хороша справа у справі популяризації легкої атлетики, заклик до дітей записуватися в секції. Показати їм, що легка атлетика – це модно і красиво.
 
До речі, на початку матчевої зустрічі відбудуться й уже традиційні змагання «Найшвидша школа міста», а також хлопчача й дівчача естафети, у яких змагатимуться учні луцьких шкіл. Фінал «Найшвидшої школи» плануємо провести 16 червня, у завершальний день чемпіонату України.