ФЛАУ та Сумський державний університет налагоджують співробітництво

215
10-11 квітня відбувся робочий візит делегації Федерації легкої атлетики України до Сум.
 
Ще у лютому під час чемпіонату України у приміщенні президент ФЛАУ зустрічався з ректором Сумського державного університету Анатолієм Васильєвим. Легкоатлетичний манеж Української академії банківської справи, як і сама УАБС, незабаром перейдуть на баланс СумДУ. І тоді було розпочато обговорення подальшої співпраці між ФЛАУ та Сумським державним університетом, який на сьогодні є одним з найкращих «вишів» України. Ця співпраця обіцяє бути дуже плідною.
 
Керівництво СумДУ зацікавлене у розбудові манежу і вже цього року планує розпочати його невелику реконструкцію, перш за все – оновити покриття, щоб арена змогла отримати міжнародний сертифікат і потім приймати міжнародні змагання найвищого рівня. Також на базі манежу планується створення Центру олімпійської підготовки з легкої атлетики. Атлети там матимуть змогу не лише змагатися та тренуватися, а й отримувати кваліфікований науково-медичний супровід. Наукова база та фахівці СумДУ дозволяють це робити на найякіснішому рівні, використовуючи найновітніші технології.
 
Цим питанням, а також багатьом іншим, була і присвячена зустріч. ФЛАУ на ній представляли президент Федерації Ігор Гоцул, держтренер з легкої атлетики Мінмолодьспорту В’ячеслав Тиртишник, головний тренер з метань Максим Островський, офіційний статистик ФЛАУ Іван Качківський та прес-секретар Федерації Олександр Даниленко. Після загальної зустрічі присутні «розбилися» на робочі групи, в яких вже в деталях обговорили майбутнє співробітництво: узгодження ресурсного забезпечення роботи ЦОП, розробку програмного забезпечення та нового сайту ФЛАУ, медико-біологічний супровід збірних команд України, роботи, необхідні для підготовки легкоатлетичного манежу до сертифікації згідно міжнародних стандартів та інше.
 
Окрім цього Ігор Гоцул мав зустрічі з керівництвом області та міста. З головою Сумської обладміністрації Миколою Клочком розмова велася про підтримку владою легкої атлетики зокрема та спорту взагалі, будівництво спортивних інфраструктурних об’єктів, було обговорено питання відкриття Центру олімпійської підготовки. Пан Клочко запевнив, що з боку обласної влади ФЛАУ та Мінмолодьспорту можуть розраховувати у цих напрямках на повну підтримку. З міським головою міста Суми Олександром Лисенком було обговорено реконструкцію місцевого стадіону «Авангард». Вона розпочнеться вже в травні, і після її завершення ця арена стане складовою ЦОП. Ігор Гоцул запевнив пана Лисенка, що українські легкоатлети зацікавлені в перебуванні у Сумах не лише взимку, але й влітку.
 
Також делегація ФЛАУ багато часу провела у спілкуванні з президентом ФЛА Сумської області Володимиром Підлісним та начальником Управління молоді та спорту Сумської обласної держадміністрації Дмитром Лантушенком. З ними, окрім вищеперерахованих питань, були обговорені перспективи розвитку легкої атлетики на Сумщині, залучення до регіону національних та міжнародних змагань, а також підготовка до чемпіонату України зі спортивної ходьби, який відбудеться в Сумах 10 червня, і під час якого відбудуться урочисті заходи з нагоди 80-річчя видатного легкоатлета, дворазового олімпійського чемпіона Володимира Голубничого.