Володимир Рудюк: «Ці змагання – яскрава промоція України та Луцьку» (+ Відео)

204
У Луцьку напередодні міжнародної матчевої зустрічі юнацьких збірних України, Білорусі та Туреччини її організатори зустрілися з представниками ЗМІ.
 
Найближчої неділі в Луцьку відбудеться знакова спортивна подія – міжнародна матчева легкоатлетична зустріч Україна-Білорусь-Туреччина збірних U-18. Це перші за три роки змагання з легкої атлетики за участю іноземних легкоатлетів, які відбудуться в Україні. Після того, як на заході країни з’явилася сертифікована за нормами IAAF спортивна арена, Луцьку за допомогою Федерації легкої атлетики України вдалося пробити заборону й домогтися дозволу на міжнародну матчеву зустріч юнацьких збірних України, Білорусі й Туреччини.
 
ЛЕГЕНДА СВІТОВОГО СПОРТУ У ЛУЦЬКУ
 
Президент Федерації легкої атлетики Волинської області Володимир Рудюк розповідає, що престижні змагання стали можливі після реконструкції, проведеної за допомогою Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та отримання «Авангардом» сертифікату ІААF:
 
– Проведення такого рівня змагань – це одночасно й виклик для міста, і його промоція, – каже очільник волинських легкоатлетів. – До Луцька приїде чимало іноземних спортсменів, офіційних осіб, тренерів. Вони на власні очі, а не через криве дзеркало російських ЗМІ, побачать Україну, її спортивну складову, її людей. Легка атлетика також долучиться до підтримки реноме Луцька як сучасного і комфортного європейського міста.
 
На міжнародну матчеву зустріч до нашого міста прибуде й президент Національного олімпійського комітету України, віце-президент IAAF Сергій Бубка. Для легендарного українського спортсмена це буде перший візит на Волинь. Сергій Назарович не тільки відкриє змагання, але й ознайомиться із спортивною інфраструктурою області та міста.
 
ЗА КОГО ВБОЛІВАТИМЕМО?
 
Спортсмени збірної України, які виступатимуть 24 квітня, вже розпочали свій навчально-тренувальний збір у Луцьку. 
 
– Міжнародні матчеві зустрічі – чудовий шанс перевірити готовність легкоатлетів, адже під час змагань є шанс встановити кращий результат, показати свою готовність, звернути увагу тренерів, – розповів старший тренер збірної України Андрій Каратєєв, – Практично усі сучасні «зірки» нашої легкої атлетики колись так само змагалися на подібних турнірах. Мені приємно, що волинянам буде за кого вболівати 24 квітня. Дистанцію 100 метрів з бар’єрами побіжить дівчина з Нововолинська Аня Дорофеєва, яка цього року стала чемпіонкою України у приміщенні.
 
Крім того, у Луцьку стартуватимуть й інші перспективні спортсмени: Дмитро Нікітін – срібний призер юнацького чемпіонату світу-2015 (стрибки у висоту), Михайло Гаврилюк – срібний призер юнацького чемпіонату світу-2015 з метання молота. Михайло Кохан цього року, на зимовому чемпіонаті України з метань у Мукачевому встановив найвище досягнення України з метання молоту серед атлетів віком до 16-ти років.
 
Організатори намагалися якомога зручніше прилаштувати програму до глядачів. Змагання відбудуться впродовж 3-4 годин, спортсмени вестимуть боротьбу відразу у фіналах. Відтак видовищність змагань обіцяє бути на високому рівні. Як запевняє заслужений тренер України Олег Вегнер, треба врахувати й вік спортсменів. «Це молодь, під час змагань якої емоції бурлять, адже всі хочуть бути першими», – розповів Олег Вегнер. А його колега Андрій Каратєєв згадує й цьогорічну матчеву зустріч цих же суперників у Мінську. Українці програвали білорусам перед фінальним видом програми всього два очки, але після виграної естафети змогли вирватися вперед!
 
ЩО ПОБАЧИМО?
 
Формат легкоатлетичної зустрічі максимально сприятливий для глядача, адже за короткий проміжок часу він побачить найвидовищніші види Королеви спорту – біг, естафети, метання, стрибки.
 
– Ми запрошуємо лучан та гостей міста не тільки на суто спортивний захід. 24 квітня на «Авангарді» відбудеться свято спорту та весни, на яке можна прийти відпочити усією родиною, – каже Володимир Рудюк.
 
На «Авангарді» працюватимуть зручні точки громадського харчування, урочистою буде церемонія відкриття, коментатори пояснюватимуть усі нюанси змагань, у паузах між видами боротьби відбуватиметься розіграш цінних призів. У ці дні, а також в день матчевої зустрічі на стадіоні глядачі зможуть отримати безкоштовні флаєри, які братимуть участь у розіграші призів. Серед них – смартфон, велосипед та планшет.
 
До речі, після урочистої церемонії відкриття змагань за участі Сергія Бубки, відбудеться дитяча естафета «Найшвидша школа Луцька», у якій вже традиційно змагатимуться учні міста.  Хтозна – можливо, серед її учасників – майбутні збірники України, які через кілька років захищатимуть честь країни і змагатимуться на подібних турнірах у рідному місті.
 
Розклад змагань 24 квітня:
13.00 – урочиста церемонія відкриття змагань за участі президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки.
13.30 – дитяча естафета «Найшвидша школа Луцька».
14.00 – 16.30 – міжнародна матчева легкоатлетична зустріч.
 
У перервах між видами програми відбуватимуться розіграші цінних призів за вхідними безкоштовними флаєрами.
 
За інформацією прес-служби ФЛА Волинської області