Рим-2016: українські скороходи почали з особистих рекордів

355

У Римі стартував командний чемпіонат світу з легкої атлетики. Програму змагань дистанцією 10 км відкривали жінки і чоловіки U20.

Українська команда у складі Едуарда Забуженка, Олександра Жолоба і Володимира Мицика замкнули десятку найсильніших збірних світу. На чолі таблиці опинилися Мексика і Перу. А от китайські атлети хоч і набрали однакову кількість очок з японськими, поступилися суперникам за додатковими показниками і залишилися у командному заліку без нагород.

Натомість в індивідуальному заліку перемога лишилася за китайцем Чжан Цзюнь. Едуард Забуженко продовжив традицію встановлення особистих рекордів на офіційних міжнародних стартах. Попередній (43.41 хв) був показаний минулого року на Кубку Європи у Мурсії. У Римі він скинув з нього 43 секунди і замкнув 20-ку найсильніших.

З найкращим результатом у кар’єрі пройшов і Олександр Жолоб. Попередній, як і у Забуженка, був ним показаний 2015-го у Мурсії. Його він поліпшив на дві секунди. Мицик був близький до найкращого результату сезону і посів у Римі 38-е місце.

Чоловіки U20, 10 км
Індивідуальний залік
1. Чжан Цзюнь (Китай) – 40.23 хв
2. Мануель Бермудес (Іспанія) – 40.27
3. Ноель Алі Чама (Мексика) – 40.29
…20. Едуард Забуженко (Україна) – 42.58 (особистий рекорд)
…30. Олександр Жолоб (Україна) – 43.56 (найкращий результат сезону)
…38. Володимир Мицик (Україна) – 45.15 (особистий рекорд)

Командний залік
1. Мексика – 8 очок
2. Перу – 13
3. Японія – 17
…10. Україна – 50

Надзвичайно запеклою була боротьба на цій же дистанції серед жінок U20. Переможницю і срібну медалістку змагань, китаянок Ма Чженься і Ма Лі, розділили лиш десяті секунди. У трьох секундах позаду з рекордом Північної Америки (U20) фінішувала Валерія Ортуньо з Мексики.

Особисті рекорди українок, як і їхні найкращі результати сезону були нижчими від більшості результатів суперниць. Тож боротися за високі місця нашим дівчатам було складно. Крістіна Поворознюк, Дар’я Хусаїнова і Юлія Балим трималися разом і у підсумку фінішували поряд одна з одною. У командному заліку вони 14-ті.