Українці піднялися на п’єдестал першого в історії командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби

269
Збірна України зі спортивної ходьби на 50 км виграла срібні медалі командного чемпіонату світу зі спортивної ходьби. Такий подарунок усім уболівальникам у заключний день змагань зробили Ігор Главан, Іван Банзерук, Сергій Будза, Мар’ян Закольницький і Андрій Гречковський. А Главан додав до успіху команди ще й «бронзу» в індивідуальному заліку.

На дистанції 50 км, як і на «двадцятці», українці боролися ще й за олімпійські ліцензії. Всі три місця були вакантними. Їх зайняли Ігор Главан, Іван Банзерук і Сергій Будза. Главан подолав дистанцію за 3:44.02 год, що забезпечило йому третє місце. У вісімці найсильніших фінішував і Банзерук. Іван був сьомим, а Сергій Будза став 18-м.

Дебютант змагань, Мар’ян Закальницький, фінішував 29-м. Андрія Гречковського дискваліфікували. Загалом, фінішу дісталися сорок спортсменів. 15 були дискваліфіковані, ще 11 зійшли з дистанції. Це був перший в історії офіційний турнір, де на дистанції 50 км стартували не лише чоловіки, а й жінки. Їхні результати йшли в один залік.

Нагадаємо, що на заключному в історії Кубку світу зі спортивної ходьби, два роки тому у Тайцані українці також виграли «срібло» на дистанції 50 км. Іван Банзерук, Сергій Будза й Андрій Гречковський тоді також були у її складі.

Зустріти наших героїв можна буде вже завтра, 9 травня, о 8:20 у терміналі Dаеропорту «Бориспіль».