Анатолій Соломін: «Привітати Голубничого з ювілеєм поїдемо обов’язково»

273
Не буде перебільшенням сказати, що Анатолій Соломін наразі є найкращим вітчизняним тренером зі спортивної ходьби. Мало не щороку його підопічні кладуть нагороди найпрестижніших змагань до скарбнички збірної України.
 
У 2016-му настала черга це зробити Ігорю Главану. Проте, якщо Ігор після фінішу був переповнений позитивних емоцій, то в Анатолія Васильовича враження від змагань були різні:
 
– Дуже приємно, що Ігор нарешті досяг такого успіху. На двох чемпіонатах світу – в Москві на дистанції 50 км та в Пекіні на 20-ці – він був у кроці від п’єдесталу. І ось, нарешті, медаль. Проте, я ж треную не лише Ігоря, і тому у Римі радісні почуття в мене змішалися з розгубленістю. Суддівство було дуже жорстким, і від нього постраждав Андрій Гречковський. Доволі гарно виглядав на дистанції, міг показати досить високий результат, але арбітри його дискваліфікували. Через це я був трошки засмучений.
 
– Але загалом виступом хлопців залишилися задоволені?
 
– Так. На дистанції 50 км вони показали свої результати і стали другими. А Ігор тепер здобув право в Ріо-де-Жанейро на Олімпійських іграх виступити спочатку на 20-ці, а за вісім днів – на 50-ти кілометрах.
 
– На початку червня в Сумах відбудеться чемпіонат України зі спортивної ходьби. Чи входить виступ на ньому до ваших планів?
 
– В наші плани входить відвідати Суми у ті дні. Адже тоді відбудеться урочисте святкування 80-річчя великої людини, легенди спорту, дворазового олімпійського чемпіона Володимира Степановича Голубничого. Уся спортивна ходьба в Україні, усі наші успіхи, наша одна з найкращих у світі школа спортивної ходьби пов’язані з його ім’ям. Стартувати ми там не будемо, але поїхати до Сум плануємо.
 
– Вже розпланували, де далі будете готуватися до Олімпійських ігор?
 
– В гори поїдемо. Минулого року ми були в Туреччині, в Ерзерумі. Зараз, скоріш за все, поїдемо до Бельмекену (Болгарія). Висота там однакова (понад 2000 метрів над рівнем моря), але все-таки не так далеко від дому.
Попередня статтяЕміль Ібрагімов оновив рекорд Чернівецької області на стометрівці
Наступна статтяВікторія Рибалко виграла змагання в Остіні (ВІДЕО)