Новий поштовх для розвитку легкої атлетики в регіонах

237
20-22 травня в с. Новоселівка Дніпропетровської області відбувся семінар для президентів територіальних Федерацій легкої атлетики. Його метою було донесення до керманичів легкої атлетики країни інформації про нові тенденції розвитку та популяризації нашого виду спорту, які наразі мають місце в Україні та світі, обмін досвідом у цих напрямках, тощо.
 
Керівник департаменту змагань ФЛАУ Ольга Аксьонова розповіла представникам керівництва 16-ти територіальних ФЛА, які відвідали захід, про інновації, новинки, за рахунок яких можна підвищити на місцях популярність легкої атлетики.
 
Генеральний секретар ФЛА м. Києва Юрій Кострицький поділився з присутніми про досвід столиці в організації змагань з позастадіонних видів легкої атлетики. Розповів про стан справ з пробігами в Києві та Україні загалом, інструментарії управління подібними заходами, взаємодію ТФЛА з організаторами пробігів, приклади зарубіжних країн у цьому напрямку та взагалі про користь, яку несуть позастадіонні змагання щодо розвитку та популяризації легкої атлетики.
 
 
Виступ прес-секретаря ФЛАУ Олександра Даниленка був присвячений питанню, як присутність територіальних ФЛА в інтернеті (наявність сайтів та сторінок в соціальних мережах) може сприяти популяризації легкої атлетики в регіонах, залученню спонсорів, а також населення до занять легкою атлетикою.
 
Президент ФЛАУ Ігор Гоцул розкрив під час семінару дві теми. В першій частині свого виступу він розповів керівникам територіальних ФЛА про нинішню та майбутню структуру управління легкою атлетикою України, яка набуде чинності восени цього року після звітно-виборчої конференції ФЛАУ, детально розповів про процедуру майбутніх виборів до керівництва ФЛАУ, яка також відбудеться на звітно-виборчій конференції. Друга частина виступу Ігоря Гоцула була присвячена питанню протидії допінгу в Україні та світі: про нинішній стан справ у цьому напрямку в Україні, про зміни в антидопінговій системі на світовому та національному рівнях, до яких заходів необхідно вдаватися на місцях задля запобігання допінг-випадків, про необхідність ведення роз’яснювальної роботи, особливо серед атлетів-початківців, тощо.
 
 
Фахівець департаменту розвитку ФЛАУ Антон Петров під час семінару провів опитування керівників територіальних ФЛА щодо найгостріших проблем, з якими вони стикаються на місцях і які заважають розвитку легкої атлетики в їхніх ФЛА. Результати опитування показали, що територіальні ФЛА найбільше очікують допомоги від ФЛАУ в забезпеченні інвентарем, реконструкції арен, проведенні навчання легкоатлетичних фахівців у різних напрямках, консультаціях щодо організації змагань, залученні спонсорів, взаємодії зі спонсорами. Надалі отримана інформація буде оброблена секретаріатом ФЛАУ та буде розроблений механізм допомоги у якнайшвидшому вирішенні нагальних проблем.
 
Надалі відбулося спілкування присутніх у режимі «запитання-відповідь». Під час дискусії були обговорені проблеми розвитку дитячої легкої атлетики, ДЮСШ, взаємодії з Міністерством освіти та науки України щодо змагань, які проводяться під егідою цієї установи, тощо.
 
 
На завершення президент ФЛА Сумської області Володимир Підлісний розповів присутнім про програму святкових заходів, які відбудуться у Сумах 10-11 червня з нагоди 80-річчя з дня народження дворазового Олімпійського чемпіона Володимира Голубничого, презентував фільм, який на Сумщині зробили на честь славетного легкоатлета, а також запросив усіх присутніх на це свято спорту, в рамках якого також відбудеться чемпіонат України зі спортивної ходьби.
 
Федерація легкої атлетики України висловлює щиру подяку Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області, особливо її президенту Володимиру Арутюнову та віце-президенту Олександру Охріменку, за допомогу у якісному проведенні семінару для президентів ТФЛА.
Попередня статтяКалендар змагань на 23-29 травня
Наступна статтяВгору і вниз по схилах Погару