Тріумф українських марафонців у Майнці

267
Тріумфом українців завершився 17th Gutenberg Marathonу Майнці. У змаганнях серед чоловіків наші атлети зайняли весь п’єдестал, а серед жінок оформили переможний дубль.

 

Одним з головних фаворитів марафону був українець Олександр Бабарика. Його особистий рекорд дорівнює 2:14.39 год, а цього року, 20 березня у Тайпеї, він долав марафонську дистанцію за 2:18.36. Перемогти у Майнці Олександрові було б удвічі приємніше, адже у день змагань (22 травня) він святкував День народження.

 
Бабарика впродовж більшої частини дистанції тримався у лідируючій групі і став другим з півмарафону (1:11.42). Але виграти марафон цього разу не зміг, проте й без подарунка до Дня народження не лишився – фінішну лінію Бабарика перетнув третім (2:25.42).
 
У лідируючій групі тримався і майбутній переможець марафону, українець Юрій Русюк. Але жарка погода внесла свої корективи – не всі спортсмени змогли фінішувати або показати результати, на які розраховували. За словами організаторів, вдягнений Русюком капелюх зіграв йому на руку. Приблизно з 30 км почалося його соло і єдиним, кого міг остерігатися Юрій, був ще один наш співвітчизник Антон Потоцький. Проте і його більше ніж на 25 секунд тріумфатор марафону у Майнці не підпускав. На фініші спортсмени показали час 2:20.31 і 2:21.14 відповідно. Для Потоцького цей результат став ще й особистим рекордом.
 
Спека наклала відбиток і на самопочуття жінок. Через неї зійшли одні з основних суперниць Катерини Карманенко, і більшу частину дистанції українка була змушена долати самостійно, змагаючись лише з часом. Зрештою, на фініші вона випередила свою співвітчизницю Світлану Смітюх майже на 20 хвилин – 2:44.39 і 3:03.25 год.
 
Всі результати марафону ви знайдете ТУТ.
Попередня статтяХто виконав нормативи на Амстердам та Ріо (станом на 24.05.2016)
Наступна статтяОфіційно: Анна Мельніченко-Касьянова перемістилася у першу шістку чемпіонату світу-2012 у приміщенні