22 норматива на Тбілісі та рекорд Михайла Кохана

203
28-29 травня в Кіровограді відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків 1999 р.н. та молодших. Це були перші комплексні змагання літнього сезону для представників цієї вікової групи.
 
– Частина хлопців та дівчат вже змагалися впродовж останнього місяця на міжнародних матчевих зустрічах – юнацькій у Луцьку та юніорській на Кіпрі, – розповідає старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв. – Але побачити разом усіх у справі ми мали змогу вперше. Радує, що багатьом спортсменам вдалося виконати нормативи для участі в юнацькому чемпіонаті Європи (Тбілісі, 14-17 липня). Перед кіровоградськими змаганнями у нас з нормативами було 16 атлетів, а тепер їх – 38! І вся боротьба за путівки до Грузії ще попереду, адже в деяких дисциплінах ми маємо по 3-4 претендентів на поїздку, тоді як виставити зможемо лише по два учасники.
 
Серед результатів відзначу 15-річного Михайла Кохана з Запорізької області. Він, змагаючись з більш старшими суперниками, виграв чемпіонат у метанні молоту (5 кг) з новим рекордом України для своєї вікової групи – 74 м 75 см.
 
Непогано виглядала багатоборка Аліна Шух з Київщини. Вона, як завжди, боролася за результат в 6000 очок. І якби Аліну не підвів біг на 200 метрів, то їй би, без сумніву, вдалося оновити свій же юнацький рекорд України. Поки що ж перемогу вона здобула з сумою в 5989 очок.
 
Трошки засмучує той факт, що, судячи з усього, в Тбілісі ми зможемо розраховувати на високі результати лише у тих атлетів, які були лідерами і минулого року – на юнацькому чемпіонаті світу та Європейському юнацькому олімпійському фестивалі. На того ж Дмитра Нікітіна у стрибках у висоту, Аліну Шух у семиборстві, Михайла Гаврилюка у метанні молота, Тараса Шевцова у стрибках з жердиною, Олександру Зарицьку у метанні спису. Рівень результатів інших спортсменів, які виконали нормативи та претендують на поїздку на чемпіонат Європи, не дозволяє розраховувати на медалі. Сподіваюся, що за місяць, коли у Кіровограді відбудеться головний етап відбору – національна першість для цієї вікової групи, ситуація зміниться.
Попередня статтяОлексій Семенов виконав олімпійський норматив
Наступна статтяХто виконав нормативи на Амстердам та Ріо (станом на 30.05.2016)