Юніори у погоні за нормативами на чемпіонат світу

221
7-8 червня на кіровоградському стадіоні «Зірка» відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів, який був одним з етапів відбору на юніорський чемпіонат світу (19-24 липня, Бидгощ, Польща).
 
– На цих змаганнях шістьом атлетам вдалося виконати нормативи на світову першість, – розповідає старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв. – Це у спортивній ходьбі на 10000 метрів у хлопців Олександр Жолоб з Броварів та волинянин Віктор Шумік, у дівчат Крістіна Поворознюк з Тернопільської області та сумчанка Юлія Балим. Також гарну заявку на поїздку до Польщі зробили молотобоєць Гліб Піскунов з Херсонщини (на фото у центрі) та метальниця спису з Дніпра Анастасія Іванова. Отож, на сьогодні ми маємо 25 атлетів з виконаними нормативами на чемпіонат світу серед юніорів. Основний етап відбору відбудеться тут же, в Кіровограді 1-3 липня на чемпіонаті України у цій віковій групі.
 
Відзначу, що в черговий раз, незважаючи на вітряну та прохолодну погоду, високі результати показали лідери. Киянка Юлія Левченко стрибнула у висоту на 1.90. Той же Піскунов боровся за позначку у 80 метрів, але не дометнув до неї зовсім трохи – 79.16. Але вони з тренером з оптимізмом дивляться в майбутнє, сказали, що на чемпіонаті України та на чемпіонаті світу вони сподіваються подолати цей гросмейстерський рубіж. У стрибках з жердиною Владислав Малихін був близький до взяття 5 м 40 см – переміг з результатом 5.20. У потрійному стрибку харків’янин Павло Безніс трошки не впорався з вітром, і з чотирьох спроб зробив лише одну залікову – 15.58. Отож, вони з тренером залишилися не задоволені результатом.
 
Отож, загалом змагання пройшли на гарному рівні. Засмучує лише невелика кількість учасників у деяких видах, зокрема, у жіночій витривалості та у багатоборствах. Одеська область взагалі не приїхала. Не зрозуміло, невже на Одещині не має юніорів, які можуть виступити на чемпіонаті України?