Нагороди для Голубничого і від Голубничого!

332
10-11 червня у Сумах відзначали 80-річчний ювілей дворазового олімпійського чемпіона зі спортивної ходьби Володимира Голубничого.
 
Привітати легенду легкої атлетики прибули друзі та шанувальники таланту Володимира Степановича з усіх куточків країни та з закордону. Чемпіон світу та срібний призер Олімпіади-72 Веніамін Солдатенко з Казахстану, його земляки дворазовий олімпійський чемпіон з веслування на байдарках та каное Олександр Шапаренко, бронзовий призер Лондона-2012 боксер Тарас Шелестюк, срібна призерка Нагано-1998 біатлоністка Олена Петрова та багато інших титулованих спортсменів минулого та сьогодення, а також друзі та колеги Голубничого.
 
Почалися урочистості біля легкоатлетичного манежу Сумського державного Університету, де відкрили скульптуру Олімпійцю-ходоку. Її офіційно хоча і не називають скульптурою Голубничого, але вона один в один – копія найкращого скорохода планети ХХ сторіччя.
 
Далі гості перемістилися в рідну школу Володимира Степановича – №18, які він закінчив у 1951 році і в одному з приміщень якої наразі розташувався Музей олімпійської слави м. Суми. Його експозиції можуть позаздрити більшість українських міст: тут зібрані матеріали по усім спортсменам, які прославляли Сумщину на Олімпійських та Паралімпійських іграх. Є тут і «куточок» Голубничого, де представлені, зокрема, його кросівки, знаменита кепка, усілякі документи, які нагадують про славетні спортивні подвиги ювіляра.
 
 
А потім, у місцевій Філармонії, дійшла черга до привітань. Упродовж години на сцену з різноманітними подарунками підіймалися друзі, рідні, близькі Володимира Голубничого, які буквально засипали його вітаннями, квітами, подарунками і нагородами. Окрім того, були озвучені поздоровлення, які надійшли з усіх куточків планети, в тому числі від президента ІААФ Себа Кое, президента ЄА Свена-Арне Хансена, Президента України Петра Порошенка, президента НОК України Сергія Бубки та інших знакових фігур сьогодення.
 
 
А наступного дня, у суботу, видатного спортсмена вітали вже чинні спортсмени – у центрі міста відбувся чемпіонат України зі спортивної ходьби на 20 км. Відбір до олімпійської збірної України у цій дисципліні вже закінчився, і учасники майбутніх Ігор наразі на зборах цілеспрямовано готуються до головного старту чотириріччя і національну першість пропускали. Усі, окрім одного, Сергій Будза з Київщини, який у Ріо-2016 йтиме 50 км, у Суми приїхав перевірити свою форму на двадцятці. Тривалий час він разом з Іваном Лосевим, Костянтином Пузановим та Олексієм Казаніним очолював перегони. Але за декілька кілометрів до фінішу у Сергія стався спазм м`язу ноги і він, аби не ризикувати, припинив змагання. Перемогу ж у цю прохолодну погоду з дощем, який інколи переходив у зливу, здобув волинянин Іван Лосев – 1:23.29. У жінок найкращою стала Тамара Гаврилюк з Житомирщини – 1:32.42. Нагороди переможцям вручав особисто Володимир Голубничий.
 
 
Загалом, дуже приємно було спостерігати за усім, що відбувалося у Сумах упродовж цих двох днів. Свято, яке відбулося завдяки зусиллям президента ФЛА Сумської області Володимира Підлісного та першого віце-президента ФЛАСО Олексія Сердюченко і підтримане місцевою владою та меценатами показало, що легка атлетика у житті цього регіону займає міцні позиції. Наразі очікує на реконструкцію (хоча, скоріш, модернізацію) легкоатлетичний манеж, який нещодавно відійшов у підпорядкування до Сумського державного Університету (ректор – Анатолій Васильєв). Манеж, сучасна наукова та медична база СумДУ, а також стадіон «Авангард», реконструкція якого днями розпочалася, вже зовсім скоро мають скласти Центр олімпійської підготовки легкоатлетів. Все це дозволяє з оптимізмом дивитися на майбутнє Королеви спорту на Сумщині.