Два рекорди та гарні перспективи на Буенос-Айрес-2018

257
10-11 червня у Кіровограді відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2001 року народження та молодших.
 
Взимку спортсмени цієї вікової групи брали участь в чемпіонаті України з двоборства, де змагалися в своїй основній дисципліні та в «резервній», і переможець тоді визначався за сумою очок. Нинішній старт на стадіоні «Зірка» пройшов вже за класичною програмою – в технічних видах були кваліфікаційні змагання, в бігових – попередні забіги та фінали. Тобто, формат нагадував вже дорослі змагання.
 
– Багато хто з дітей вперше виступали на такому великому стадіоні і в змаганнях такого рівня, – розповідає старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв. – Через у декого з хлопців та дівчат була помітна розгубленість. Але, вважаю, потихеньку вони втягнуться, і вже наступного року, коли перейдуть в старшу юнацьку вікову групу, зможуть спокійно виступати.
 
Також цей чемпіонат викликав нашу особливу зацікавленість тим, що атлети 2001-2002 років народження за два роки здобуватимуть ліцензії для участі в третіх юнацьких Олімпійських іграх. Тому ми їх розглядаємо як потенційних кандидатів в команду, яка за рік-півтора буде цілеспрямовано готуватися до Буенос-Айреса-2018.
 
Якщо говорити про результати, то черговий рекорд України у метанні молоту для вікової групи U-16 встановив Михайло Кохан з Запорізької області (на фото) – 77 м 14 см. Непогано виглядала у цій дисципліні Валерія Іваненко з Дніпропетровщини, яка перемогла з результатом 63.37. Сумчанин Олексій Кирилін, який вже виступав на міжнародній матчевій юнацькій зустрічі у Луцьку, у метанні спису робив спроби на рівні 60 метрів (переможною була на 64.20). На нього ми також звернули увагу. Видовищним був виступ дівчат у секторі для стрибків у висоту, де, задля перемоги, вінничанці Олені Жмур (на фото) довелося повторити юнацький рекорд України та виконати норматив майстра спорту – 1.83.
 
 
Окрім цього, непогано проявили себе хлопці у бігу на 400 метрів та дівчата у потрійному стрибку та стрибках у довжину. Якщо ці спортсмени будуть цілеспрямовано працювати і тренери поставляться серйозно до їхньої підготовки, то, думаю, ці атлети зможуть претендувати на гарні результати вже наступного року, а потім і на Юнацькій Олімпіаді.
 
Додам, що ці спортсмени могли б підсилити нашу команду для участі в юнацькому чемпіонаті Європи в Тбілісі, але, через вікові обмеження, їм не можна там виступати, тому вони змагалися у Кіровограді, так би мовлячи, на перспективу.
Попередня статтяЧемпіонат України – в прямому ефірі на телеканалах «XSPORT» «Спорт-1» та у Youtube
Наступна статтяУ Києві відбувся нічний забіг