Амстердам-2016: три фінали українців

250
Змагання десятиборців на чемпіонаті Європи-2016 з легкої атлетики завершилися для Олексія Касьянова четвертим місцем. Після стрибків з жердиною він йшов другим, але метання списа (48,23 м) витиснуло Олексія з першої трійки. Надолужити втрачене на заключних 1500 метрах (4.32,56 хв) уже було надто складно.

За сумою десяти видів Касьянов набрав 8072 очка. Чемпіоном Європи став бельгієць Томас ван дер Плетсен (8218). Чех Адам Гелькелет (8157) і серб Міхаіл Дудаш (8153) розташувалися слідом.

Наталія Погребняк фінішувала п’ятою у фіналі з бігу на 200 метрів. Дистанцію вона подолала за 22,84 с. Перемогла британка Дана Ашер-Сміт (22,37 с). Болгарка Івет Лалова-Колліо (22,52 с) і німкеня Гіна Люкенкемпер (22,74 с) виграли срібну і бронзову медалі відповідно.

Оксана Окунєва у секторі для стрибків у висоту з результатом 1,89 м замкнула шістку найсильніших. Чемпіонкою Європи стала іспанка Рут Бейтіа (1,98 м). Другу сходинку поділили болгарка Мірела Демірева й Айріне Пальшите з Литви (1,96 м).

Ольга Голодна стала дев’ятою зі штовхання ядра. У першій спробі вона відправила ядро на 17,65 м, після чого зробила два заступи. Перемогла з найкращим результатом сезону в Європі німкеня Крістіна Шванітц (20,17 м). Аніта Мартон зі «сріблом» (18,72 м). «Бронза» у турчанки Емель Дерелі (18,22 м).

***

Півфінали вечірньої програми для більшості українців завершилися не з тими результатами, на які вони розраховували. Винятком стала лише Наталія Прищепа, яка впевнено виграла свій забіг на 800 метрів і напряму вийшла до фіналу. Її час, 2.01,75 хв, за підсумком півфіналу був десятим. Наталія Лупу показала результат на одну соту секунди кращий, проте у своєму забігу була третьою. А для виходу у вирішальне коло за часом цього не вистачило. Анастасія Ткачук потрапила до найсильнішого забігу і показала у ньому 2.01,91 с, які забезпечили їй 11-те місце.

Перша доріжка зіграла злий жарт зі Станіславом Мельниковим. У результаті, він подолав дистанцію 400 метрів з бар’єрами за невластиві йому 51,06 с і припинив виступи на чемпіонаті.

«Виходить так, що перша доріжка – це вирок. Віраж сильно «гасить»швидкість. Увесь час біжиш у нахилі, в повороті. Звісно, я засмучений. Думав, у півфіналі пробіжу бодай краще, ніж у першому колі, а вийшло навпаки. Зараз і форма не та, і ще й інші фактори наклалися один на одний», – сказав Станіслав у коментарі Костянтину Клименку.

46,07 с залишили за межами фіналу з бігу на 400 метрів і Віталія Бутрима. «Показав результат, близький до найкращого у сезоні. Але це не те, на що розраховував. Не мені судити, як пробіг: все можна побачити на відео. Якщо я біг, значить, чоловік, а якщо ні – тоді боягуз. Можна знайти безліч виправдань, чому не вдалося показати максимум. Але не хочу цього робити, – каже Віталій у коментарі Костянтину Клименку. –Зараз потрібно переключитися на естафету. Повинні як мінімум потрапляти у фінал. У нас є усі шанси на це. Але знову ж: усі повинні бігти і за себе, і один за одного, нічого не боятися. Естафета – це команда. Якщо хтось пробіжить погано, то підведе решту. Повинна бути впевненість у тому, що коли передаєш естафету, твій партнер теж побіжить по максимуму».

Не побачимо українок у жіночому фіналі з бігу на 400 метрів. Найшвидше з наших дистанцію подолала Юлія Олішевська. Її 52,54 с стали 13-м результатом цього вечора. В Ольги Земляк 52,58 с, в Ольги Бібік – 53,02 с.

Анна Плотіцина у півфіналі з бігу на 100 метрів з бар’єрами показала найкращий результат сезону (13,02 с), але цього виявилося недостатньо для продовження боротьби. Вона 11-та. У фіналі з найкращим результатом сезону в Європі перемогла німкеня Сінді Роледер – 12,62 с.

Володимир Киц у першому колі з бігу на 1500 метрів був 24-м (3.43,58 хв) і завершив виступи на чемпіонаті Європи.

Не пройшли кваліфікацію з метання диска Микита Нестеренко (61,35 м) й Олексій Семенов (57,94 м).