Олеся Повх і Ганна Гацько-Федусова крокують далі на чемпіонаті Європи-2016

227
Ранкова частина програми другого дня чемпіонату Європи з легкої атлетики принесла Україні два позитивні результати кваліфікаційної стадії змагань.

 

Олеся Повх почала змагання на чемпіонаті Європи з першого кола з бігу на 100 метрів. З виходом до півфіналу наша титулована спортсменка не мала жодних проблем. Олеся впевнено виграла свій забіг (11,37 с), чим і забезпечила місце у наступній стадії змагань. Там до неї приєднається Наталія Погребняк.

 
«Перше коло дається завжди складно, адже ноги ще не встигли розбігатися. Але попри це сьогоднішнім бігом задоволена. З погодою і вітром пощастило, умови досить комфортні для змагань», – розповіла Олеся після фінішу Костянтину Клименку.
 
Однією з дебютанток дорослого чемпіонату Європи була Тетяна Фетіскіна. У секторі для метання списа у найкращій зі спроб вона показала результат 52,90 м і залишилася поза межами основного кола змагань. Не вдалося пройти далі і Катерині Дерун – 52,92 м. Натомість за кращим результатом до основного кола змагань вийшла Ганна Гацько-Федусова. Після двох заступів у вирішальній спробі вона відправила спис на 59,34 м.
 
Бронзовий призер чемпіонату Європи-2014 з бігу на 200 метрів Сергій Смелик змагання в Амстердамі почне відразу з півфінальної стадії. Сьогодні ж до неї намагалися пробитися ще два наші співвітчизники. Ігорю Бодрову для цього не вистачило лише кроку у сім сотих секунди. Саме стільки відділили його від італійця Маркуса Лавлера, який замкнув число атлетів, які подолали перше коло. Час Ігоря – 21,13 с. Він 15-й. Віталій Корж за підсумками даної стадії змагань 21-й (21,49 с).
 
Поза півфіналом з бігу на 800 метрів лишився і Роман Ярко. Дистанцію він подолав за 1.49,64 хв і став 17-м.
 
Не зуміла подолати кваліфікацію зі стрибків з жердиною рекордсменка України серед молоді Марина Килипко. З другої спроби вона перелетіла планку на висоті 4,35 м, а от 4,45 м їй не підкорилися. Для виходу в основне коло змагань у цій дисципліні спортсменкам навіть вистачило стрибка на 4,35, подоланих з першої спроби.
 
На стадії кваліфікації з потрійного стрибка зупинився дебютант дорослих чемпіонатів Андрій Станчев. У найкращій зі спроб він приземлився на позначці 16,22 м і посів 19-те місце. Натомість шанс поборотися за медалі стрибком на 16,81 м заробив екс-українець, відомий нам під іменем Шериф Ель-Шериф. Нині спортсмен представляє Туреччину, а його ім’я звучить як Шериф Османоглу. Відзначимо також те, що до основного кола не змогли потрапити португалець Нельсон Евора і румун Маріан Опреа.
 
Триває і боротьба серед десятиборців. Нагадаємо, що Олексій Касьянов подолав 110 метрів з бар’єрами з найкращим в історії чемпіонатів Європи результатом – 13,93 с. Після цього метнув диск на 42,46 м і продовжив утримувати лідерство. У секторі для стрибків з жердиною Олексій з другої спроби подолав 4,80 м, а от 4,90 йому поки що не підкорилися. Змагання у цьому секторі ще не завершилися.