Ріо-2016: на межі особистого рекорду

371
Лише вчора вночі у Ріо-де-Жанейро завершилася кваліфікація з метання диска, а вже наступного ранку світ дізнався ім’я олімпійської чемпіонки у цій дисципліні. Після двох заступів хорватка Сандра Перковіч відправила диск на переможні 69,21 м. Ця спроба стала єдиною результативною для неї упродовж всього фіналу.

 
Олімпійським чемпіоном з потрійного стрибка став американець Крістіан Тейлор (17,86 м). Українці участі у ранкових фіналах не брали. Натомість виступили у трьох кваліфікаціях.
 
Рекордсменка України серед молоді зі стрибків з жердиною Марина Килипко максимально наблизилася до свого найкращого результату у кар’єрі, коли з другої спроби подолала 4,55 м. 4,60 їй не підкорилися. Число фіналістів закрили спортсменки саме з показником 4,55 м, але подоланими з першої спроби.
 
«Відчуваю розчарування, – зізналася у мікст-зоні засмучена Марина. – З іншого боку, результатом задоволена, але хотіла встановити особистий рекорд. Одного разу я вже себе здивувала, коли встановила молодіжний рекорд. Хотілось тут стрибнути ще вище. Чому не вдалося подолати 4,55 метри з першої спроби? Вона була хорошою, такою ж, як і друга. Але стійки стояли близько».
 
Не вдалося пройти до наступного кола і нашим спринтерам. Сергій Смелик подолав 200 метрів за 20,66 с, а Ігор Бодров – за 20,86 с.
 
Сергій Смелик: «Мабуть, це максимум, який міг вичавити з другої доріжки. Друга не перша, але мені не вдається по ній бігти швидко. Різниця між нею і навіть восьмою велика. Після Амстердаму відновився відсотків на 90. За два-три тижні змінив розстановку стартових колодок, оскільки при розштовхуванні максимальне зусилля йшло саме на хвору ногу. Тому намагався розбігатися з іншої ноги, було незвично вибігати. Не впізнаю себе: все не сходиться, щось заважає».
 
Ігор Бодров: «Була хороша доріжка, бігти було добре. Власне, що і потрібно було довести: якби я в Амстердамі біг не по першій доріжці, показав би приблизно такий же результат і вийшов би до півфіналу. Тут показав, але це не Європа. Це більше, ніж чемпіонат світу. Тут встановлено вже стільки не лише особистих рекордів, а і світових! Я, наприклад, думав, що з результатом 20,40-20,50 можна буде виходити до півфіналу, а не пройшли навіть 20,34-20,36 секунд.
 
Перед Олімпійськими іграми були на навчально-тренувальному зборі у Черкасах, підготовка пройшла добре. Якщо поглянути на сезон, то це мій найкращий результат разового бігу. Потрібно брати позитив з кожного старту».
 
Не вдалося вийти до півфіналу українкам на дистанції 100 метрів з бар’єрами. Анна Плотіцина подолала дистанцію за 13,12 с, Оксана Шкурат – за 13,22 с, а Олена Яновська – за 13,32 с.
Попередня статтяРіо-2016: історичний фінал Земляк і успіх бар’єристок (ВІДЕО)
Наступна статтяРо-2016: розклад виступу українців у вечірній програмі 16 серпня