Розбіг Волині та плани Львівщини

295
Днями президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул здійснив робочу поїздку до Волинської та Львівської областей. Про події та зустрічі, які там відбулися, про плани щодо подальшого розвитку легкої атлетики у цих регіонах він розповів прес-службі ФЛАУ.
 
СТАДІОН У НОВОВОЛИНСЬКУ – ВІКНО У НОВИЙ СВІТ ДЛЯ МІСЦЕВОЇ МОЛОДІ
 
– Основною метою моєї поїздки була участь у відкритті нового стадіону у Нововолинську, – розповідає Ігор Гоцул. – Співробітництво ФЛАУ з партнером – Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» – дає унікальний результат. Це вже шостий стадіон з якісним синтетичним покриттям фірми Conica, який з’явився на Волині за останній рік. Просто неймовірне досягнення! Під час зустрічі з керівництвом Фонду та особисто з Ігорем Палицею я подякував їм за проведену роботу, а також ми обговорили параметри нашого подальшого співробітництва, адже на досягнутому ніхто зупинятися не збирається. В наших найближчих планах – будівництво в Луцьку легкоатлетичного манежу, бази Олімпійської підготовки з декількох видів спорту, а також розширення географії будівництва стадіонів з синтетичним покриттям. Перед нами стоїть грандіозне завдання – щоб така арена була в кожному районному центрі області. Це – яскравий приклад того, як, незважаючи на складні часи в країні, можна об’єднувати зусилля щоб рухатися вперед і діяти в інтересах людей.
 
Ось візьмемо приклад з цим новеньким стадіоном в Нововолинську. Для цього шахтарського міста, яке через скрутне становище у вугільно-промисловій галузі переживає зараз не найкращі часи, він набагато більше, ніж просто спортивний об’єкт. Це – вікно в новий світ для молоді, шанс у житті, шанс самореалізації в умовах, коли навколо багато негативу. Людина приходить в спортивну секцію, вона вчиться долати себе, долати обставини.
 
 
Вже на стадії будівництва стадіону юрби дітей приходили записуватися в спортивні секції. Стадіон став яскравим елементом в житті міста, і не лише спортивним. Тому що він сам по собі яскравий, він несе і естетичний заряд, і позитивний. Для жителів міста це сигнал, що життя не закінчилося, що місто буде розвиватися, що є в цьому житті позитивні моменти і надія. Наприклад, у Нововолинську живе одна юна легкоатлетка. Вона з тренером звернулася до нас з проханням допомогти поїхати на навчання в США. І ми обговорили можливість такої поїздки, адже існує програма співробітництва з декількома американськими університетами. Дівчина гарно вчиться, займається спортом, володіє англійською – це три необхідні складові для такого кроку. І це не поодинокий випадок – інші люди, які відповідають цим трьом критеріям, також можуть скористатися подібною можливістю.
 
Потрібно тут також відзначити правильну позицію Волинської ФЛА на чолі з її президентом Володимиром Рудюком. Актив цієї територіальної федерації щоденно активно діє, виробляє багато корисних ініціатив, весь час підіймає планку своїх амбіцій. І це також дає результат. На Волині збільшується кількість олімпійців, покращуються спортивні результати, зростає кількість людей, які займаються легкою атлетикою. Нарешті, росте авторитет самої федерації, а це значить, що популяризується легка атлетика в країні загалом.
 
ЧЕРНІВЦІ ПРОЯВЛЯЮТЬ ІНІЦІАТИВУ
 
У Нововолинськ на це свято приїжджали також президент ФЛА Львівської області Микола Мандрона та представник Чернівецької ФЛА Іван Гешко. З Іваном ми розмовляли про стратегію розвитку легкої атлетики на Буковині. Як і в більшості інших регіонів, тут одне з головних наших завдань – відновлення спортивної інфраструктури. Також Іван Гешко запросив нас провести в Чернівцях одне з найближчих засідань керівних органів ФЛАУ, семінар або якийсь інший офіційний захід. Наразі ми будемо шукати таку можливість, оскільки це також є однією з наших стратегічних завдань – не концентрувати проведення заходів лише у Києві, а їхати в регіони і тим самим допомагати нашим федераціям в зростанні статусу, підтримувати в їхніх починаннях. Вони мають відчувати, що є частиною великої потужної сили – Федерації легкої атлетики України.
 
 
ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ НА ЛЬВІВЩИНІ
 
Потім ми з Миколою Мандроною вирушили до Львова. З президентом ФЛА Львівської області ми вже декілька місяців обговорювали необхідність зустрічі з місцевим активом, оскільки окрім традиційних завдань таких зустрічей – інформування та отримання зворотного зв’язку – тут була присутні і два спеціальних питання. Перше – необхідно було відрегулювати психологічний клімат, систему взаємовідносин всередині федерації, щоб вона успішно працювала як єдиний механізм. Вважаю, це мені вдалося. Другий момент – нас не може задовольняти, що такий серйозний регіон, як Львівщина, практично не має жодної нормальної легкоатлетичної споруди. І левову частину часу ми присвятили обговоренню стратегії в цьому напрямку, оскільки рішення питання стадіону – це в першу чергу відпрацювання правильного механізму його вирішення. Саме завдяки цьому ми були успішними в Кропивницькому, Луцьку, Сумах, Запоріжжі, зараз ми близькі до успіху в Дніпрі. Тому що були обрані різні, але в кожному випадку вірні стратегії, підходи до вирішення питання появи чи оновлення стадіону.
 
Ми проговорили, як бачимо подальший розвиток, на чому будемо концентруватися. Домовилися, що впродовж найближчого місяця наші львівські колеги підготують цілісне бачення цього проекту і ми приступимо до його реалізації. Щоб представити його та відстояти перед тими, від кого залежить прийняття рішення.
 
Що конкретно я маю на увазі. У Львові є легкоатлетичний манеж, який належить Міністерству оборони. Тут – одні підходи до вирішення питання, яке залежить від Міністерств оборони . Також у Львові є стадіон СКІФ, який підпорядкований Міністерству освіти та науки. Тут мають бути інші підходи. Є на Львівщині й інші легкоатлетичні об’єкти, які нам цікаві, і які знаходяться чи в обласній, чи в міській власності, чи у власності територіальних громад міста. Тут – третій підхід. І в кожному конкретному випадку потрібно зрозуміти від кого залежить вирішення питання, як ми можемо вплинути на його прийняття. І ще один дуже важливий момент – що ми хочемо отримати у підсумку. Не просто об’єкт, а як ми бачимо його подальше існування, експлуатацію, його окупність. Цілий комплекс питань, які вимагають вирішення. Успішними можуть бути лише такі проекти, коли у нас є цілісне бачення від початку робіт до подальшої експлуатації.
Попередня статтяОксана Угринчук – у 30-ці чемпіонату світу-2016 з гірського бігу
Наступна статтяЗбірна України ввійшла до трійки найкращих на «Деканейшн»