Наталія Прищепа – про найуспішніший сезон у кар’єрі і плани на наступний рік

292
Однією з головних зірок нинішнього сезону як в українській, так і в європейській легкій атлетиці стала Наталія Прищепа. Вона виграла чемпіонат України, за ним – чемпіонат Європи, зі старту в старт поліпшувала особисті рекорди. І це навіть не на звичній для себе дистанції 1500 метрів. Усі найгучніші досягнення цього року у вихованки Андрія Попеляєва пов’язані з бігом на 800 метрів.

 
– Цей сезон мені вдався навіть краще, ніж планувала, – зізнається Наталя. – Звісно, перед його початком я розраховувала на особисті рекорди, але не аж на такі і тим більше не на чемпіонство в Європі.
 
Останній з особистих рекордів цього року ви встановили у фіналі «Діамантової ліги» у Цюриху, коли вибігли з 1.59 хвилин…
 
Я ще після чемпіонату Європи знала, що той результат – не межа моїх можливостей на цей сезон. І якби бігла хоча б через тиждень після того, то час міг бути кращим, ніж 1.58. Але для кінця сезону 1.58,60 хвилини теж досить непогано.
 
Після чемпіонату України ви планували виступити в Амстердамі на 800-метрівці, а вже в Ріо бігти 1500 метрів. На зміну рішення вплинула перемога на чемпіонаті Європи з бігу на 800 метрів? І чи не було у вас конфлікту з Анастасією Ткачук, яка, зрештою, не потрапила на Олімпійські ігри?
 
У мене дійсно, що називається, пішло на дистанції 800 метрів. Але були і ще деякі нюанси по підготовці. Я не бігла 1500 метрів так, щоб бути впевненою, що зможу показати на них 4.00 хвилини. Ніби і могла, але впевненості саме у тому, чи на сто відсотків зможу, не було, оскільки так ще не бігла. А на 800 метрів уже мала результат 1.59 хвилини.
 
Щодо Анастасії, то претензій до мене з її боку не було. Принаймні в очі мені ніхто нічого не казав. Так, зі зміною нашого рішення щодо виступу у Ріо на 800, а не на 1500 метрів виникла проблема з тим, що Настя не потрапляє у команду… А з іншого боку, можливо, це, насправді, не така і проблема. У тих же Штатах людина може тричі виграти Олімпійські ігри, але якщо на чемпіонаті країни не проходить відбір, то її не беруть до команди.
 
Після Олімпійських ігор уже пройшов час і ви з тренером, напевно, встигли проаналізувати свій виступ і півфінальний забіг зокрема. Чи можна було щось змінити, щоб усе ж вийти до фіналу?
 
У Ріо не лише на мене у значній мірі вплинув клімат. Якщо подивитися на самопочуття і легкість бігу, то це наклало відбиток і дуже сильний. Справді було дуже важко. Я і приїхала так, щоб бігти до акліматизації. У мене був старт на третій і четвертий дні, поки ще більш-менш нормально себе почувала. Але це не дуже допомогло. Та, думаю, якщо там бігла по 1.59, то у нормальному кліматі і результат був би вищим, і фінал би був.
 
Після перемоги на чемпіонаті Європи у вас, мабуть, запрошень на найпрестижніші комерційні турніри хоч відбавляй. А чи знаєте вже, коли почнете наступний сезон і на якій дистанції?
 
Після Амстердама у моєму календарі і справді з’явилася «Діамантова ліга». Це змагання з шикарною організацією, але і з надзвичайно сильною конкуренцією. Можливо, у мене ще буде на ній кілька стартів весною, а далі, певно, залежатиме від моїх виступів.
 
Щодо наступного сезону, то точно поки що складно щось говорити. Почну, найімовірніше, з 800 метрів, адже ім’я у мене є поки що лише на цій дистанції. І зимовий сезон, мабуть, пропускатиму, оскільки умов для тренувань у нас немає.
Фото (с)European Athletics via Getty Images