Чернівецькі рішення Виконкому ФЛАУ

221
30 жовтня в Чернівцях відбулося чергове засідання Виконкому Федерації легкої атлетики України.
 
Розпочалося воно з обговорення підсумків Календарної Конференції Європейської Атлетики, яку в середині жовтня приймав Фуншал (Португалія). Присутні обсудили можливі нововведення, які очікують на Королеву спорту найближчим часом. Президент ФЛАУ Ігор Гоцул зазначив, що нам слід не спостерігати за тими великими змінами, які скоро настануть, а намагатися вже зараз адаптуватися до них. Найбільшу увагу члени Виконкому приділили обговоренню питань юнацьких та юніорських змагань, зокрема через те, що після 2017 року юнацькі чемпіонати світу з легкої атлетики проводитися не будуть. Задля здобуття молодими атлетами міжнародної змагальної практики, вирішили ще більше приділяти уваги матчевим зустрічам: розширювати кількість та географію, причому як організовувати їх в Україні, так і шукати ще більше можливостей для участі в подібних міжнародних змаганнях за кордоном.
 
 
Також Федерація легкої атлетики України буде у майбутньому приділяти більше уваги підвищенню кваліфікації вітчизняних фахівців. Наразі ведеться активна робота у цьому напрямку разом з НОК України та Мінмолодьспорту. Зокрема, вже створено графік конференцій (тренерських, суддівських, тощо) на наступних рік як на території України з залученням іноземних спеціалістів, так і виїздів на подібні заходи за кордон українських фахівців.
 
Виконком ФЛАУ затвердив персональний склад збірної України для участі в чемпіонаті Європи з кросу, який 11 грудня відбудеться в м. Кіа (Італія). До складу команди увійшло 25 атлетів – по чотири представники трьох вікових груп (у чоловіків та жінок), які показали найкращі результати на головному етапі відбору – чемпіонаті України з кросу, а також Дмитро Лашин (у чоловіків). Лашин не виступав тижнем раніш у Білій Церкві, оскільки отримав на це дозвіл від тренерської ради. В процесі обговорення його кандидатури з’ясувалося, що тренерська рада надала цей дозвіл з порушенням процедури. Але присутніми було прийнято до уваги, що атлет продовж цього сезону демонстрував гарні результати на міжнародній арені – посів четверті місця з бігу на 10000 метрів на чемпіонаті Європи в Амстердамі та на Кубку Європи в Мерсіні (де також здобув командну бронзу). У підсумку Виконком ФЛАУ прийняв рішення включити Дмитра Лашина до складу збірної України для участі в чемпіонаті Європи з кросу. Проте вказав на неприпустимість недотримання тренерською радою внутрішніх процедур ФЛАУ у вирішенні подібних питань (звільнення атлетів від участі у відбіркових змаганнях, тощо).
 
 
Виконком ФЛАУ прийняв рішення підтримати перед Міністерством молоді та спорту України клопотання обласних спортуправлінь про присвоєння звання «Заслужений тренер України» з легкої атлетики Римку Віктору Володимировичу (Київська обл.), Прошину Володимиру Миколайовичу (Вінницька обл.) та Нікітіну Євгену Геннадійовичу (Харківська обл.).
 
Під час засідання були розглянуті заяви від територіальних ФЛА, які були надані з недотриманням термінів, щодо включення низки змагань до Календарного плану змагань ФЛАУ на 2017 рік. Виконкомом були надані рекомендації Раді ФЛАУ внести до календарного плану відповідні зміни.
 
У рамках підготовки до проведення стратегічної сесії Виконком ФЛАУ дав доручення територіальним ФЛА надати свої пропозиції щодо розвитку легкої атлетики як в їхніх регіонах, так і в Україні загалом.
 
Також було розглянуте питання щодо змін в структурі офісу ФЛАУ. Участь в експерименті Мінмолодьспорту показала, що задля більш ефективної роботи Федерації необхідна реорганізація офісу.
 
 
Виконком Федерації легкої атлетики України затвердив делегатів на позачерговий Конгрес ІААФ, який відбудеться 3 грудня в Монако. ФЛАУ на цьому заході представлятимуть президент Ігор Гоцул, перший віце-президент Володимир Рудюк та генеральний секретар Михайло Медведь. Для участі в зустрічі керівників європейських легкоатлетичних федерацій, яка відбудеться 3 листопада в Лозані, від ФЛАУ делеговано віце-президента Фіделя Тимченка.
 
Наступне засідання Виконкому ФЛАУ відбудеться 13 листопада у Києві.
Попередня статтяСклад збірної України на чемпіонат Європи-2016 з кросу
Наступна статтяСергій Лебідь – у вісімці найсильніших марафону у Любляні