Максим Островський: «Бажання, мотивація, азарт атлетів прикрашають будь-які змагання»

270
28-29 жовтня у столиці відбулися 12-ті за ліком Всеукраїнські змагання з метань, присвячені 73-ій річниці визволення Києва.
 
– Не зважаючи на те, що цей старт Федерації легкої атлетики м. Києва, не був визначальним стосовно відбору на якісь міжнародні змагання, приємно, що в ньому взяло участь 177 атлетів, – розповідає головний тренер збірної України з метань Максим Островський. – Ця цифра говорить про те, що масовість в українських метаннях підтримується на належному рівні. Найбільше учасників зібрало штовхання ядра. Але цьому є логічне пояснення – ця дисципліна не потребує особливих умов, і багато тренерів в спортшколах, інтернатах, культивують її. Але, нажаль, кваліфікація наставників наразі не дозволяє перерости кількості в якість, і поки що високих результатів в ядрі не має.
 
Приємно також, що в Києві виступали деякі лідери української збірної. З Волині приїхала учасниця Олімпійських ігор Ірина Климець. Це у неї був контрольний старт у підготовці до чемпіонату світу-2017, до якого вона цілеспрямовано готується. Ірина виграла метання молоту з результатом 60 м 85 см. У змаганнях юніорок тут виступали Вікторія Сахно з Київщини та Вікторія Голда (м. Київ). У Голди цього року був гарний показник – 67 метрів, але вона не зуміла себе реалізувати на юніорському чемпіонаті світу у Бидгощі. Було з тренером проведено аналіз даної ситуації, дійшли висновку, що причина – слабка психологічна готовність. Наразі вони працюють над цим фактором. Зараз Голда метнула на 58.80, а виграла Сахно – 60.00.
 
Приємно було бачити у секторі для метання молоту у чоловіків Андрій Мартинюка, який також цілеспрямовано готується до наступного сезону. Він став найкращим (70.67), але мене порадувало, що він не лише сам виступав, але й поклав на себе організаційні функції з приїзду до Києва команди метальників з Умані. Опікувався своїми земляками, і це дає надію, що в подальшому Андрій займатиметься тренерською діяльністю, що дуже добре для розвитку цієї дисципліни.
 
Взяла участь у цих змаганнях лідер світового багатоборства у своїй віковій групі броварчанка Аліна Шух. Вона виступала у штовханні ядра та метанні спису, причому у кожному виді в двох різних вікових групах. Все виграла, окрім юніорського ядра: метання спису (дівчата, 500 гр – 50.35; юніорки, 600 гр – 50.32), штовхання ядра (дівчата, 3 кг – 14.50; юніорки, 4 кг – 11.92).
 
У метанні спису хотілося б виділити киянина Олександра Ничипорчука та львів’янина Дмитра Шеремета. Результати вони показали не дуже високі (відповідно, 73.02 та 71.10), але як для початку сезону – нормально. У юніорів у цій дисципліні відзначу киянина Олександра Козубського. Наразі він виграв з результатом 72.32, що, сподіваюся, до піку наступного сезону переросте у вдалі спроби на 76-78 метрів. Також у цьому секторі виступав фіналіст юнацького чемпіонату Європи-2016 Олексій Лепель, і метнув «дорослий» спис на 60.94.
 
Хочу також відзначити у метанні диска Дмитра Олексенка з Сум. Переміг він не з дуже високим результатом – 50.09, але відчувається дуже висока мотивація цього атлета. Він прагне у лютому у Мукачево на чемпіонаті України відібратися на Кубок Європи з метань. Хлопець щойно перейшов з юніорської вікової групи в молодіжну, і час для покращення показників у нього є. Головне, що в Дмитра є мета. Бажання, мотивація, азарт атлетів – це найголовніше в подібних змаганнях.