Ігор Гоцул: «Німці та поляки допоможуть українцям в антидопінговій роботі»

195
7-8 листопада у Києві відбулися засідання Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи та Європейського Комітету з питань Всесвітньої антидопінгової агенції. Члени цих двох структур Ради Європи зустрічаються двічі на рік та розглядають велике коло питань у межах своїх компетенцій. На минулому засіданні, яке відбулося у травні у Стразбурзі, українська делегація запропонувала провести наступну зустріч у Києві, і отримала у цьому питанні підтримку Європарламенту.
 
За усю історію це було лише четверте виїзне засідання Комісій, – розповідає президент ФЛАУ та член Моніторингової групи Антидопінгової конвенції Ради Європи та Європейського Комітету з питань Всесвітньої антидопінгової агенції Ігор Гоцул. – І те, що нам довірили право прийняти такі заходи, свідчить про те, що Україна знаходиться на вірному шляху, демонструє дуже серйозний прогрес у питаннях антидопінгу. Ми вже зняли претензії, які до нас висувалися, пов’язані з невідповідністю антидопінговому кодексу WADA. Зокрема, український парламент прийняв у першому читанні нову редакцію «Закону про антидопінг», що розділяє функції між українськими антидопінговими лабораторією та центром, а також зняло заборони на проведення досліджень в WADA-акредитованих лабораторіях за кордоном. Нещодавно Україну відвідала антидопінгова місія, яка детально перевірила усю нашу роботу і зараз готує про це звіт.
 
Все це, й інші речі, як то наша активність, постійна участь в подібних засіданнях, показують на ділі, що в Україні кардинально змінилася політика стосовно допінгу, набула характеру нульової толерантності щодо вживання заборонених препаратів. Ми досі відчуваємо, на скільки неправильно ми працювали раніш у цьому напрямку, бо досі Україна отримує такі собі «привіти з минулого» – нас зі скандалами позбавляють нагород, здобутих на минулих Олімпійських іграх, в аналізах наших спортсменів, взятих на змаганнях декілька років тому, знаходять заборонені препарати. Все це потрібно змінювати. І засідання Комісій, які відбулися в Києві, є ланкою в реалізації нової політики.
 
 
Щодо головних підсумків цих заходів, то, по-перше, за рекомендацією WADA було підписано угоду про співробітництво між українським Національним Антидопінговим Центром та Національною антидопінговою організацією Німеччини про співробітництво. Відтепер Німеччина є нашим офіційним консультантом, помічником в організації та становленні антидопінгової роботи в Україні.
 
Також нам вдалося досягнути важливої домовленості з польською стороною: поляки за власні кошти допоможуть нашим фахівцям отримати додаткові знання, вміння та досвід в антидопінгових питаннях. З цією метою у грудні ціла група спеціалістів з українського НАДЦ і Мінмолодьспорту вирушить до Польщі. Ми будемо говорити про організацію самого Антидопінгового центру в цій країні, про механізм його взаємодії з профільним міністерством, про те, як поляки взагалі побудували у себе антидопінгову роботу, які інновації зробили в польському законодавстві у цьому напрямку.