Андрій Проценко: «Зимовий сезон-2017 пропускатиму»

233
Призер чемпіонату світу-2014 у приміщенні і чемпіонату Європи-2014, фіналіст Олімпійських ігор зі стрибків у висоту Андрій Проценко наступного року пропустить зимовий сезон і сконцентрується на підготовці до літа.

 
«Цього року зробив довший відпочинок, ніж зазвичай, і зимовий сезон пропускатиму, – розповідає Андрій Проценко пес-службі ФЛАУ. – Після закінчення сезону лікував спину. Біль повністю не зник, але стало принаймні значно краще, ніж було цього року. Коли починав підготовку до Олімпійських ігор, взагалі майже нічого нормально не міг робити. Зараз підлікувався, закачуюся, тренуюся. Хочемо підготуватися до наступного сезону краще, ніж вдалося до цього.
 
Хоча загалом сезоном залишився задоволеним. Навіть попри те, що упродовж нього вище четвертого місця не вдавалося піднятися ні на офіційних, ні на дрібніших міжнародних турнірах. Та якщо пригадати, як усе складалося… Взимку на чемпіонаті України дьорнув спину. Хотів відмовитися від поїздки на чемпіонат світу у приміщенні, але було вже пізно: мою участь підтвердили і відступати було нікуди. Після Портленда почали лікувати спину, тренуватися; зимовий сезон затягнувся і часу майже не лишалося.
 
Весь сезон так складався, що ніяк не міг показати високий результат. До чемпіонату України не вдалося підготуватися повною мірою, став у Луцьку четвертим і після цього взагалі почав сумніватися у тому, чи потраплю на Олімпійські ігри. Але все ж відібрався і, дякувати Богу, у Ріо все склалося, зміг бодай показати нормальний результат. Звісно, хотілось би трішки краще. Лише одна спроба – і був би ще більш задоволений сезоном. Але принаймні є прогрес у порівнянні з Лондоном-2012.
 
До тренувань повернувся півтора місяці тому. Був на зборі у Запоріжжі. Наступний планується наприкінці лютого-у березні. Думаємо поїхати у Португалію, якщо все вдасться, щоб почати раніше підготовку за теплої погоди.
 
Щодо того, де саме починатиму літній сезон, поки що нічого невідомо. Готуємося до «Діамантової ліги». По ідеї, мене повинні на неї запрошувати, але чи точно так буде, стане відомо вже ближче до змагань».
 
Не обійшли ми і питання проведення змагань на призи Андрія Проценка. «Так, ці змагання ми й справді проводили. Я забезпечував учасників призами, а організацією займався мій тренер, допомогли комітет, спонсори. Чи будемо організовувати турнір наступного року? Не впевнений. Розумієте, ми проводили ці змагання з метою зацікавити дітей, показати наш вид. Місцем проведення обрали великий торговий центр Херсона, де завжди багато людей. Але ситуація така, що у нашому місті майже немає умов для тренувань. Тобто навіть якщо дітям буде цікаво займатися стрибками у висоту, їх, за великим рахунком, просто немає куди приводити і де це робити.
 
У нас ніби і результати в легкій атлетиці є, але все йде до того, що можемо лишитися і без тих умов, які маємо. Зараз говорю про тренажерний зал, де ми тренуємося взимку. У нас немає нормального манежу, і це чи не єдине місце, де ми можемо працювати. Але його хочуть переобладнати під зал для боксу, а тренажерний зал перенести у менше приміщення, з нижчими стелями. Там ми просто не зможемо виконувати ту роботу, ті вправи, які нам потрібні. Поки що ми боремося, але чим усе закінчиться, покаже час».
Попередня статтяЄА сертифікувала на 2017 рік Київські марафон та напівмарафон
Наступна статтяУ Сумах вдев’яте відбулися змагання пам’яті Миколи Філенка