«Гран-прі Голубничого». Звучить!

18
24 грудня в легкоатлетичному манежі Сумського державного Університету відбулися Зимовий Кубок України та Всеукраїнські змагання на призи дворазового Олімпійського чемпіона Володимира Голубничого зі спортивної ходьби.
 
– Нинішні змагання стали одними з наймасовіших за усю їхню історію, – розповідає старший тренер збірної України з видів витривалості Юрій Андрущенко. – В них взяло участь близько 140 атлетів. У змаганнях 14-річних дівчат на старт в одному заході вийшло взагалі близько 30 спортсменок. Це приємно, адже показує, що спортивна ходьба на рівні ДЮСШ у нас розвивається на пристойному рівні.
 
У змаганнях юніорів відзначу Олега Свистуна з Сумщини. Він займається ходьбою лише півтора роки, а вже виграв дистанцію 5000 метрів з дуже пристойним результатом – 20.38,42. Наступного року Олег переходить до молодіжної вікової групи, а значить наша збірна у цій віковій групі поповниться дуже перспективним атлетом.
 
У чоловіків на цій же дистанції порадували лідери, усі вони дуже гарно виглядали у технічному плані. Трійку призерів склали виключно представники Київщини: виграв Ігор Главан (19.47,20), далі – Андрій Гречковський (20.25,86) та Кирило Андрущенко (20.52,86).
 
Дуже гострою вийшла боротьба у змаганнях жінок на 5000 м. Сумчанка Інна Кашина з самого початку заходу пішла вперед, її відрив складав близько ста метрів. Але потім її наздогнала ціла група учасниць, які у підсумку фінішували щільною групою. Кашина перемогу не віддала – 22.33,42. Христина Юдкіна з Івано-Франківська, яка завершила кар’єру у 18 років, а в 30 вирішила її відновити, стала другою – 22.37,83. Усього чотирьома сотими їй поступилася житомирянка Олена Шевчук. Зовсім поруч були найкращі представниці молодіжної вікової групи – Аліна Шевчук з Київщини (22.44,83) та переможниця літнього чемпіонату України Тамара Гаврилюк (Стасюк) з Житомирської області (22.53,60).
 
В цілому змагання пройшли дуже яскраво. На жаль, через хворобу не зміг бути присутнім на них Володимир Голубничий. На Кубку України йому мали вручити почесну відзнаку Мінмолодьспорту «Знак пошани», отож передали її президенту ФЛА Сумської області Володимиру Підлісному, який за нагоди і вручить її Володимиру Степановичу.
 
Ну і, як на мене, формат цих змагань потребує вдосконалення. Вже давно я, інші тренери, виношуємо план створити в Україні серію Гран-прі зі спортивною ходьби. Розробити систему нараховування очок на чотирьох етапах, а в Сумах у грудні проводити не Зимовий Кубок України, а фінал Гран-прі.