Нюанси підготовки: Саладуха стрибає в довжину, Касьянов біжить бар’єри

259
11 лютого у Києві відбувся Кубок України з легкої атлетики у приміщенні. Для багатьох його учасників він став контрольним стартом перед національною першістю, яку за тиждень прийматимуть Суми, і за результатами якої буде сформовано склад збірної України для участі в чемпіонаті Європи у приміщенні (3-5 березня, Белград).
 
Родзинкою Кубка стали змагання жінок у секторі для стрибків у довжину, а саме – чемпіонки України у цьому виді Марини Бех з Хмельницького та бронзової призерки Лондона-2012, чемпіонки світу-2011 з потрійного стрибка донеччанки Ольги Саладухи. Для обох дівчат найкращою виявилася перша спроба. Марина в ній показала результат 6 м 63 см, чим підтвердила норматив на Белград-2017 (6.50), а Ольга у підсумку стала другою – 6.12. Обидві атлетки досить стримано відреагували на ці показники. Бех «просто» нормативу – замало. Щоб претендувати на щось серйозне на континентальній першості, необхідно стрибати далі. І наразі вона підводиться до чемпіонату України. А Саладуха, яка, між іншим, востаннє стрибала у довжину 10 років тому, у Києві відпрацьовувала певні елементи «потрійного», в якому і планує змагатися за тиждень у Сумах.
 
Серйозна компанія зібралася у чоловіків на 60-метрівці. Сергій Смелик, Володимир Супрун, Еміль Ібрагімов, Ігор Бодров – цей квартет може стати прикрасою будь-яких змагань. У підсумку у протистоянні спринтерів найшвидшим виявився Смелик, який наразі представляє столицю – 6,5 за ручним секундоміром.
 
Срібний призер тогорічного чемпіонату світу у приміщенні у багатоборстві Олексій Касьянов у столиці відпрацьовував бар’єрний біг. 7,7 секунди (за ручним секундоміром) – такого часу представнику Запоріжжя вистачило, аби першим фінішувати у фіналі дистанції 60 м з/б.
 
З пригодами добирався на змагання з рідних Сум лідер вітчизняного бігу на 400 метрів Віталій Бутрим. По дорозі до Києва автівка, в якій їхав Віталій, потрапила в невелику ДТП. На щастя, ніхто людей серйозно не постраждав, отож Бутрим дістався таки столиці й виграв змагання з результатом 49,19 сотих секунди. Зазначимо, що декількома днями раніш Віталій у Сумах на обласній Універсіаді пробіг 400-метрівку майже на 2 секунди швидше – за 47,20.
 
Серед інших результатів Кубка України у приміщенні відзначимо переможний час у бігу на 1500 метрів донеччанки Олени Сидорської (4.15,3h) та житомирянина Станіслава Маслова (3.47,8h). Але, нагадаємо, найцікавіше має бути наступного тижня у Сумах, де 17-19 лютого відбудеться чемпіонат України у приміщенні.
 
 
Додамо, що під час урочистої церемонії відкриття Кубку України відбулося вшанування героїв 2016 року. Відзнаки ФЛАУ отримали найкращі, за результатами опитування членів Ради Федерації, вболівальників та журналістів, атлети минулого року – жіноча естафетна команда 4х400 метрів (у номінації «Команда року»), а також Валентина Крепкіна та Іван Пушкін (як найкращі атлети-ветерани). Окрім цього, наставник чемпіонки Європи-2016 Наталі Прищепи Андрій Попеляєв отримав спеціальну тренерську нагороду Європейської Атлетики, а президент Федерації легкої атлетики Київської області Андрій Комаров – подяку Міністерства молоді та спорту України.