Перспективи Сумщини: стадіон «Авангард», співпраця з СумДУ та мультиспортивний інтернат

254
Великі національні старти – це, зазвичай, не лише змагання найкращих легкоатлетів країни. Це ще й велика кількість заходів, які залишаються невидимими глядачеві, але які відіграють значну роль у розвитку Королеви спорту.
 
Так само і під час чемпіонату України у приміщенні, який відбувся 17-19 лютого у Сумах, керівництво Федерації легкої атлетики України приділило різноманітним зустрічам, нарадам, діловим перемовинам, про підсумки яких ми попросили розповісти президента ФЛАУ Ігоря Гоцула.
 
– Сумська область – один з найблагополучніших українських регіонів що стосується легкоатлетичної інфраструктури. Тут є чудовий манеж. Але задля повноцінного розвитку нашого виду спорту цього замало. Необхідний стадіон. Про нього і йшла мова під час моєї зустрічі з сумським міським головою Олександром Лисенком. Рік тому ми вже зустрічалися з цього приводу, коли я приїжджав до міста разом з Міністром молоді та спорту України Ігорем Ждановим. Тоді містом були взяті зобов’язання щодо реконструкції стадіону «Авангард». Зі свого боку ми обіцяли сприяти частковому фінансуванню проекту з держбюджету. Очікувалося, що реконструкція розпочнеться вже 2016 року, але цього не сталося. Наразі необхідно було прояснити ситуацію.
 
Пан Лисенко запевнив нас, що декілька днів тому завершився тендер на право проведення робіт на «Авангарді», який виграла відома будівельна компанія, і після узгодження всіх формальностей продовж найближчих двох тижнів реконструкція стадіону має розпочатися.
 
– Але через що виникла така тривала затримка?
 
– У них було декілька тендерів, які скасовувалися, у судовому порядку визнавалися недійсними. В принципі, нас не цікавило, чому так довго. Нас цікавило, коли ж нарешті розпочнуться реальні дії. ФЛАУ та Мінмолодьспорту, як і раніш, будуть відслідковувати ситуацію. Більш того, ми звернули увагу міського голови на те, що майбутній стадіон має відповідати міжнародним легкоатлетичним стандартам, які ми до нього донесли. ФЛАУ готова надати допомогу у вигляді супроводження проекту, консультацій. Я розповів, чому місту вигідно, щоб стандарти були дотримані, і що буде, якщо цього не зробити.
 
Також ми зустрілися з керівником компанії, яка виграла тендер, з ним також обговорили нашу участь в проекті, стандарти, підхід до будівництва та експлуатації легкоатлетичних споруд. Сподіваюся, що надалі цей процес піде веселіше.
 
Якщо дотримуватися хронології, то після цього ми вирушили в гості до нашого легендарного легкоатлета, дворазового олімпійського чемпіона Володимира Голубничого. Бути в Сумах і не відвідати Володимира Степановича, який нещодавно переніс важке захворювання і зараз проходить період реабілітації, було б не правильно. Разом з президентом ФЛА Сумщини Володимиром Підлісним, начальником облуправління молоді та спорту Дмитром Лантушенком та першим віце-президентом ФЛАУ Володимиром Рудюком ми відвідали Голубничого, передали йому подарунки та привіти від нашої легкоатлетичної родини.
 
Далі – знову справи. ФЛАУ дуже багато пов’язує з Сумським державним Університетом – програми з наукового забезпечення, проекти з області медицини, а також експлуатація легкоатлетичного манежу, адже нещодавно він, разом з Академію Банківської справи, перейшов у підпорядкування СумДУ. Деталі нашого співробітництва ми і обговорили з ректором Університету Анатолієм Васильєвим.
 
Як і було нами обіцяно, ФЛАУ збільшила кількість заходів, які проводяться в манежі. Розпочато співробітництво в науковій сфері. Наприклад, відбувся дуже цікавий експеримент – генетична лабораторія Університету дослідила декількох наших спортсменів, зокрема, на предмет можливого розвитку форми, пошуків шляхів подальшого вдосконалення атлетів. Зараз очікуємо на результати досліджень і дивитимемося, на скільки корисною та ефективною буде отримана інформація.
 
Є низка моментів, стосовно яких нам потрібно продовжити прикладати зусилля. Ми планували минулого року на базі СумДУ та манежу відкрити Центр олімпійської підготовки з легкої атлетики. Нажаль, цього не вдалося зробити через бюрократичні перепони. Це значно гальмує нашу співпрацю, і ми обговорили, що кожен з нас має зробити, аби пришвидшити момент відкриття ЦОП. В цьому питання нашим серйозним партнером виступає Мінмолодьспорту, і наразі ми ставимо за мету цього року зареєструвати Центр, а наступного розпочати його повноцінну експлуатацію.
 
 
Також наразі гостро стоїть питання оновлення покриття легкоатлетичного манежу. Споруда експлуатувалася дуже дбайливо, і хоча їй вже 15 років, багато її параметрів знаходиться в дуже гарних кондиціях. Але саме покриття вже втричі вичерпало свій часовий ресурс. Як би за ним зараз не дбали, його стан дедалі погіршується, ефективна експлуатація ускладнюється. Про це ми говорили з керівництвом і Університету, і обласної влади, і територіальної ФЛА. Поки що не має готового плану дій, але є розуміння і бажання це зробити.
 
Окрім цього зазначу, що одним з напрямків співробітництва ФЛАУ і СумДУ є створення умов для навчання українських легкоатлетів. Ця програма вже діє, надалі буде розвиватися, і я з задоволенням повідомляю усім нашим юним спортсменам, які наразі стоять перед вибором – куди йти вчитися: у СумДУ готові створювати умови, щоб легкоатлети себе почували тут комфортно і успішно поєднували навчання та серйозні заняття спортом.
 
Відбулися в Сумах дві традиційні і дуже насичені зустрічі – за активом місцевого відділення НОК (тут я виконував завдання Сергія Бубки), а також з представниками команд, тренерами, суддями і офіційними особами, які прибули на чемпіонат України. Підіймалося багато тем, і по деяким питанням вже надані відповідні розпорядження.
 
 
Ще один об’єкт, який відвідала наша делегація – спортивний інтернат, який наразі будується на Сумщині. Спочатку він планувався як футбольна академія. Але після того, як Міністерство, не без активної участі ФЛАУ, скасувало консолідований залік, влада на місцях почала приділяти велику увагу створенням умов для спортсменів. Щоб втримати їх в своїх регіонах, уникнути спортивної міграції, аби талановиті атлети продовжували захищати честь саме їхньої області. Аналогічний процес відбувається і в Сумах – спортивна влада Сумщини вирішила переорієнтувати цей інтернат на мультиспортивний. Звісно, така ідея була мною підтримана. Цьому питанню я приділяв увагу і під час своїх інтерв’ю для місцевих ЗМІ. Адже потрібно, щоб інформацію було донесено і до населення, і до депутатів, які скоро прийматимуть рішення щодо долі цього об’єкту. Сподіваюся, спільними зусиллями ми зможемо допомогти сумчанам добитися ефективного рішення, і створити спортінтернат, який буде працювати і на футбол, і на інші види спорту.
 
Також ми обговорили долю легкої атлетики в регіоні з керівниками ТФЛА та обласного спортуправління – стратегію розвитку, формування штатних збірних, необхідність впровадження спеціальних стипендій. Сумщина є для нас дуже важливим регіоном. В якийсь період місцева ФЛА була однією з найслабших, потім, після появи манежу, відбувся прорив по багатьом напрямкам. Потім настав певний спад – в роботі самої федерації, як інституції, в рівні організації змагань, що змусило нас замислитися про перенесення багатьох змагань з Сумської області.
 
Зараз ми впродовж останніх декількох років знову бачимо активний підйом. Зокрема, рівень проведення чемпіонату став набагато вищим. Для нас було важливо зафіксувати цю позитивну динаміку і підтримати колег.
 
З Головою Сумської облдержадміністрації Миколою Клочком ми обговорили питання реконструкції манежу та об’єднання наших зусиль щодо реєстрації Центру олімпійської підготовки з легкої атлетики. Також я вважав своїм обов’язком висловити свої судження з приводу доцільності мультиспортивного інтернату. І з задоволенням подякував пану Клочку за увагу до легкої атлетики, за умови, які для нас тут створені. Піл час чисельних спілкувань зі спортсменами та тренерами я не почув жодного наріканні ні на умови проведення чемпіонату, ні на якість розміщення та харчування.
 
 
Щодо самого чемпіонату України, то він, як на мене, пройшов на гарному організаційному рівні. Були заповнені трибуни, що для нас дуже важливо. Ми продовжили традицію організації телевізійних трансляцій. Це не дешеве задоволення, але ми розуміємо необхідність пропаганди легкої атлетики.
 
Дуже добре спрацювала суддівська колегія. Була низка складних моментів, в яких вона встояла перед авторитетами і зуміла зберегти об’єктивність. Я дякував суддям у Сумах, і хочу зараз знов це зробити – це була з їхнього боку дуже чітка, злагоджена, професійна робота.
 
Фото Олесі Ковальчук
Попередня статтяСклад збірної України на міжнародну матчеву зустріч юніорських збірних у Мінську
Наступна статтяУкраїнські легкоатлетки – в новій рекламній кампанії Nike