Белград-2017: бронзовий день українців

286
Три бронзові медалі. Таким для українців став підсумок другого дня чемпіонату Європи у приміщенні, який триває у Белграді (Сербія).

 
Для всіх трьох спортсменів – Юлії Левченко (стрибки у висоту), Марини Килипко (стрибки з жердиною) і Сергія Никифоров (стрибки у довжину) – медалі чемпіонату Європи у приміщенні стали першими на змаганнях такого рівня. І якщо Левченко була досить титулованою у юнацькій і юніорських категоріях, то для Килипко і Никифорова вони стали взагалі першими в кар’єрі.
 
Цікаво, що попри багаті традиції жіночих стрибків у висоту, медаль Юлії Левченко стала першою для українок на чемпіонатах Європи у приміщенні. Нагадаємо, що четвертою тут була також українка, Оксана Окунєва (1,92 м).
 
До Марини Килипко медаль зі стрибків з жердиною серед жінок вигравала лише Анжела Балахонова. У 1998 році вона стала чемпіонкою Європи у приміщеннях. Зі стрибків у довжину українці двічі піднімалися на п’єдестал – Олексій Лукашевич став чемпіоном Європи у приміщенні у 1998 році, а Володимир Зюськов виграв бронзову медаль у 2005-му.
 
Крім фіналів у вечірній частині другого дня чемпіонату Європи у приміщенні українці також брали участь у двох півфіналах. Володимир Супрун втретє цього сезону пробіг 60 метрів за 6,75 с, які є його особистим рекордом. На жаль, для виходу у фінал цього виявилося недостатньо. Не змогла пробитися до вирішальної стадії змагань і Анастасія Ткачук. Її результат на дистанції 800 метрів – 2.05,78 хв.
 
Коментарі спортсменів після виступу читайте на сайтах «Жорстка атлетика» й XSPORT.