Івано-Франківські іспити для електроніки та скороходів

235
11-12 березня в Івано-Франківську відбувся Зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби. Він був відбірковим до національної збірної на Кубок Європи зі спортивної ходьби, який 21 травня прийматиме м. Подебради (Чехія).
 
– Погода була дуже складною, – розповідає головний тренер збірної України з видів витривалості Сергій Романчук, – отож на високі результати було годі очікувати. В перший день змагань було вітряно і йшов дощ, в другий – за +4 за Цельсієм пішов мокрий сніг.
 
Певно для багатьох вболівальників стало несподіваним лише сьоме місце лідера збірної України в ходьбі на 20 км Руслана Дмитренка. На жаль, за тиждень до чемпіонату він захворів, три дні у нього трималася температура +39,0. І через це донеччанину на вдалося відібратися на Кубок Європи.
 
На цій дистанції гарно виглядав Назар Коваленко з Київщини – його переможний час склав 1:22.57. Далі на п’єдесталі розташувалися два волинянина – Іван Лосев та Олексій Казанін. Доповнив квартет учасників Кубку Європи на 20-ці Сергій Будза.
 
У жінок в ходьбі на 20 км поза конкуренцією була Надія Боровська з Волинської області – 1:31.44, яка на дві хвилини випередила найближчу переслідувачку, сумчанку Інну Кашину. Порадували тут гарними результатами атлетики молодіжної вікової групи – Олена Мізернюк з Волині, яка виграла бронзу, та житомирянка Тамара Гаврилюк (стала у підсумку п’ятою). Думаю, у дівчат гарні перспективи на літо на молодіжний чемпіонат Європи.
 
На дистанції 35 кілометрів дуже впевнено виглядали сумчанин Ігор Главан та Іван Банзерук з Волині. Вони від самого старту пішли у відрив, а за три кілометри до фінішу Главан пішов у відрив і переміг з перевагою у 43 секунди – 2:31,41. Досить гарні результати, вважайте, кожен кілометр Ігор та Іван проходили майже за 4 хвилини 20 секунд.
 
Щодо змагань юніорів, то у хлопців тут добре виглядав ще один волинянин – Віктор Шумік. І час показав добрий на «десятці» – 42.49, і техніка ходьби вразила. А от у дівчат-юніорок результати були посередніми – 50 та 52 хвилини у найкращих.
 
– Це був відбір на Кубок Європи зі спортивної ходьби. Минулого року у Римі на командному чемпіонаті світу протестували жіночі змагання на дистанції 50 км. У Подебрадах такі будуть?
 
– Ні, поки що вони не приживаються. Побачимо ми їх лише наступного року на командному чемпіонаті світу. А у Чехії – традиційні чоловічі 20 і 50 км, жіночі 20 км, а також юніори та юніорки змагатимуться на дистанції 10 км. У кожному виді ми плануємо представити по чотири атлети.
 
– Напередодні Зимового чемпіонату України серед вболівальників точилися жваві дискусії щодо використання транспондерної системи. Як вона себе проявила?
 
– В перший день чіпова он-лайн система працювала чудово. А от у неділю відбувся збій в результатах на дистанції 35 км. Але збій лише в он-лайні, з підсумковими результатами все було добре. Річ у тому, що один зі спортсменів загинав майку і випадково загнув разом з нею чіп, і той просто не спрацював. Представники персоналу, які обслуговують систему, намагалися виправити ситуацію, «влізли» під час змагань в систему і тим самим нашкодили прямій трансляції. Для нас транспондерна система – нововведення, ми набираємося досвіду. Тай представники команд за звичкою, коли отримують номери, згинають їх, чого робити не можна, і ми про це попереджали. І на наступних змаганнях вирішили діяти як на чемпіонатах Європи – видавати чіпові номери не напередодні, а в кул-румі перед стартом.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням