Сергій Никифров: перша мета літа-2017 – відбір на командний чемпіонат Європи

233
2016 рік став переломним для чоловічих стрибків у довжини в Україні. Вболівальники вже скучили за тими часами, коли наші спортсмени стабільно показували результати рівня восьми метрів і далі. Але Сергій Никифоров на початку червня стрибнув на 8,06 м, і звідси все почалося.

 
Чемпіонат України-2016 у Луцьку. Відразу три спортсмени летять за вісім метрів і виконують нормативи на чемпіонат Європи. Олімпійському нормативу Никифорова заважає лише вітер. В Амстердамі Никифоров, як і Тарас Неледва з Віктором Кузнєцовим, також залишаються без нормативів у Ріо. Але руки опускати ніхто й не думає. І Никифоров це сповна доводить у зимовому сезоні-2017.
 
Нервова кваліфікація на чемпіонаті України у приміщенні, перемога, проте поки що без результату топ-рівня. Та головний турнір попереду.
 
Березень, чемпіонат Європи-2017 у приміщенні, Белград. Никифоров у кваліфікації встановлює особистий рекорд і очолює не лише європейський, а і світовий топ-лист сезону! Фінал – і знову серія стрибків за вісім метрів і бронзова медаль. Попереду – чемпіонат світу у Лондоні, але на шляху до нього є й інші турніри і, хочеться вірити, перемоги на них.
 
«Звісно, медаль чемпіонату Європи у приміщенні дала досить багато, – розповідає Сергій Никифоров читачам сайту ФЛАУ. – У мене були збори в Анталії, двічі по 18 днів. Там зовсім інші умови для підготовки, дуже хороші, і це досить відчутно.
 
Якихось змін у тренувальний процес ми не вносили. Підготовка пройшла добре, до сезону підходжу без травм. Наразі готуємося до командного чемпіонату України у Луцьку (6-7 червня), де буду прагнути відібратися до складу збірної на командний чемпіонат Європи (24-25 червня, Лілль). Також у моєму змагальному календарі вже стоїть турнір серії IAAF World Challenge Meetings у Турку, 13 червня».