Свейн Арне Хансен: «Cyprus, Belarus, Romania, Israel and Слава Україні!»

226
12 травня Луцьк відвідала велика делегація почесних гостей – керманичів світової, європейської та української легкої атлетики.
 
Президент Європейської Атлетики норвежець Свейн Арне Хансен, члени Ради ЄА словенець Грегор Бенчіна та угорець Мартон Гюлай, перший віце-президент ІААФ та президент НОК України, а також президент ФЛАУ Ігор Гоцул у супроводі президента ФЛА Волинської області Володимира Рудюка та представників Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» прогулялися доріжками стадіону «Авангард». Якщо Сергій Бубка та Ігор Гоцул вже не раз бували на цій арені, то іноземні гості побачили її вперше і вона справила на них чудове враження. Це вони не приховували під час прес-конференції. Як наслідок пролунали слова Сейна Арне Хансена, який заявив, що не бачить ніяких перешкод, щоб луцький «Авангард» прийняв наступного року командний чемпіонат Європи з багатоборств. Ігор Гоцул відзначив, що Луцьк провів велику роботу щодо розвитку легкоатлетичної інфраструктури і цим заслужив право стати господарем великого спортивного форуму.
 
 
«Авангард» має сертифікат ІААФ 2-го класу, а значить має право приймати змагання аж до великого чемпіонату Європи. Щоправда, як сказав Сергій Бубка, щоб замахнутися на старти такого рівня, регіону потрібно ще попрацювати. Зокрема, над розвитком готельної інфраструктури. Щоправда, спостерігаючи, як з року в рік у Луцьку зростає кількість готелів, за цим справа не має стати.
 
 
Відвідала делегація ще один спортивний об’єкт міста – Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Його інфраструктурою були вже вражені не лише керівники ЄА, але й Сергій Бубка з Ігорем Гоцулом. Басейн, сучасні ігрові майданчики, зали боксу та важкої атлетики. Окрім цього потішили око змагання за програмою «Дитяча легка атлетика ІААФ», які проходили у спорткомплексі. Тут найбільша увага була прикута до президента Національного олімпійського комітету. Сергій Назарович спілкувався з дітлахами та ліцеїстами, фотографувався, роздавав автографи і, разом з колегами, подарунки від НОКу. А ще Сергію Бубці було доручено почесну місію – вручити медалі переможцям Всеукраїнської спартакіади серед допризовної молоді. На прощання Бубка подарував Ліцею прапор НОК України. Так само, як декількома годинами раніш він це зробив на «Авангарді».
 
 
А насамкінець гості вирушили до Замку Любарта, де взяли участь в урочистій церемонії відкриття Міжнародної матчевої зустрічі юніорських збірних України, Кіпру, Румунії, Білорусі та Ізраїлю, яка відбудеться у Луцьку 13 травня. Театралізоване дійство, сотні повітряних кульок, які здійнялися в небо, і, звичайно, теплі побажання учасникам. Все пройшло дуже яскраво і позитивно. А Свейну Арне Хансену вдалося поставити у цій церемонії досить ефектну крапку, яка підняла настрій усім присутнім. Коли він бажав атлетам перемог, красивої боротьби і високих результатів перелічив країни, які братимуть участь у матчі, наступним чином: «Cyprus, Belarus, Romania, Israel and Слава Україні!»
 
Попередня статтяЛуцьк претендуватиме на командний чемпіонат Європи-2018 з багатоборств
Наступна стаття«Діамантові» виступи українців у Шанхаї