В 15 років стрибати на 1 метр 90 см – це круто!

203
17-18 травня у Кропивницькому відбувся командний чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2000 р.н. та молодших. Він був головним етапом відбору атлетів 2001 року народження для участі в Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі, який 22-30 липня прийматиме Дьйор (Угорщина).
 
– За підсумками командного чемпіонату України ми визначили 20 кандидатів до збірної України на Європейський юнацький фестиваль, – розповідає старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв. – Загалом до Угорщини поїде 16 легкоатлетів, їх ми визначимо незабаром на засіданні тренерської ради і винесемо список на затвердження Виконкомом ФЛАУ.
 
З результатів перш за все відзначу дніпровську висотницю Ярославу Магучіх (на фото). Вона цього сезону на кожному старті б’є особисті рекорди, і зараз в Кропивницькому підняла свою планку вже до 1 м 90 см!
 
Також підтвердили лідерські амбіції молотобойці Михайло Кохан (Запорізька обл.) та Валерія Іваненко (Дніпропетровська обл.). Вони показали дуже гарні результати (відповідно, 79.38 та 65.19) і відібралися на Європейський олімпійський фестиваль. Загалом у нас до Угорщини поїде рівна команда, кожен зі спортсменів зможе претендувати на високі місця.
 
Атлети 2000-го року під час нашого чемпіонату мали нагоду виконати нормативи на юнацьку світову першість. П’ятьом це вдалося, і на сьогодні ми маємо вже 19-х спортсменів з нормативами. Для атлетів цієї вікової групи основним стартом сезону буде юнацький чемпіонат України, який відбудеться 18-20 червня в Кропивницькому, і після якого буде повністю сформовано склад команди для участі в чемпіонаті світу.
 
Також відзначу, що з’явилася низка сильних атлетів 2002-го року народження, які на рівних змагаються, а інколи перемагають більш старших суперників. Наприклад, Яна Чорнобай з Черкащини виграла змагання з бігу на 100 м (12,36) та 200 м (25,26). Високі результати показала Світлана Жульжик з Рівненської області – 57,61 на 400-метрівці та 2.13,94 на 800-метрівці. Отож, результатами, які показали наші юні атлети на цій першості, я залишився задоволений.