Львів поповнився легкоатлетичним інвентарем

203
Львівські легкоатлети отримали яму для стрибків у висоту та сучасну систему Старт-Фініш.
 
Спортивний Клуб «Висота» за сприяння Львівської міської ради придбав поролонові мати для стрибків у висоту та ангар для їх збереження на відкритому стадіоні. Презентували стрибкову яму спортсменам на стадіоні «Динамо» начальник управління молоді та спорту Львівської міської ради Антон Нікулін та президент Федерації легкої атлетики Львівської області Микола Мандрона.
 
– Цей дороговартісний інвентар, виготовлений українськими виробниками, покращить якість навчально-тренувальної роботи, рівень спортивних результатів львівських стрибунів та безпеку при проведення змагань, – розповідає президент СК «Висота», заслужений тренер України Валерій Лебедюк. – Маємо ідею проведення змагань зі стрибків на площах міст, у спортивних залах з метою популяризації нашого виду спорту. Сподіваємося, що замовлення нашого Клубу та інших спортивних установ і осередків сприятиме налагодженню в Україні виготовлення ліцензованого легкоатлетичного обладнання та інвентарю. Цей сегмент економіки на сьогодні є перспективним, особливо з огляду на плани побудови нових стадіонів та майданчиків. Сподіваюсь також , що невдовзі і в нашому місті буде зданий в експлуатацію сучасний легкоатлетичний стадіон. Адже набагато дорожче для міста та області проводити підготовку провідних легкоатлетів та представників інших видів спорту на тренувальних зборах в інших регіонах України.
 
– Ми давно мріяли про такий інвентар, – розповідає тренер клубу Мирослава Скалоцька. – Це значно  скорочує час підготовки до тренувань та змагань, є безпечним для приземлення атлетів. Надіюсь, що наявність такого інвентарю дасть поштовх для розвитку нашого виду спорту, сприятиме залученню до роботи молодих тренерів.
 
– Для мене це дуже знакова подія, – говорить переможець командного чемпіонату Європи зі стрибків у висоту, технічний директор ФЛАЛО Дмитро Дем’янюк. – Як спортсмен я пройшов усі незручності, пов’язані з відсутністю належних умов підготовки. Адже я готувався до чотирьох Олімпійських ігор, проводячи стрибкові тренування на матах, на які стрибав ще мій батько перед Олімпіадою-1980. Приземлення на них було вкрай небезпечним, зберігались вони в комірчині далеко від сектора для стрибків та й виглядали не привабливо. Сподіваюся, це придбання дасть певний поштовх для розвитку нашого виду спорту. А це і є пріоритетною сферою діяльності створеного нами спортивного клубу «Висота». Тому сьогодні я радію і як спортсмен, і як співзасновник Клубу. Для мене це показник того, що Клуб працює і розвивається. І ми надалі будемо сприяти розвитку не тільки стрибків у висоту на Львівщині, а й легкої атлетики в цілому.
 
 
Ще одна приємна новина зі Львова – тепер місто може приймати, організовувати та обслуговувати міжнародні змагання з легкої атлетики, велоспорту, триатлону та інших видів спорту, які мають Старт та Фініш. ЛКП «Спортресурс» було закуплено комплект фотофінішу та автохронометражу Finish Lynks Pro.
 
– Фотофініш та автохронометраж Finish Lynks Pro використовується для змагань та відповідає регламентним та іншим нормативним вимогам, рекомендаціям та положенням викладеним у відповідних нормативних та регулюючих документах щодо цього обладнання Міжнародної Асоціації Легкоатлетичних Федерації (IAAF), Міжнародного Союзу Велосипедистів (UCI) та використовується для суддівства на змаганнях інших визнаним Міжнародним Олімпійським Комітетом (IOC) федерацій з видів спорту, регламентами, яких передбачено застосування цього типу обладнання.
У 2017 році у бюджеті розвитку міста Львова було виділено 800 тис. грн. на цю систему. Система фотохронометражу Старт-Фініш призначена для усіх видів спорту, які мають старт та фініш. Більше того, якщо буде можливість, можемо навіть Formula 1 обслуговувати. Оскільки система має здатність «ловити» до 20 тисяч кадрів в секунду. Це є історичним моментом для нашого міста. Такої системи в Західній Україні точно немає. Самі спортсмени для того, щоб дізнатися свій до тисячної секунди результат, приїдуть до Львова. Нашим завданням тепер є по-максимуму працювати над спортивною інфраструктурною, яка дозволить в повному обсязі приймати міжнародні, – зазначив Ігор Самотій, директор ЛКП «Спортресурс».
 
Також для працівників ЛКП «Спортресурс» було проведено навчання по роботі з цією системою. Тепер Львів має і своїх сертифікованих спеціалістів для обслуговування змагань високого рангу. На цю систему було виділено 800 тис. грн. з міського бюджету розвитку.
 
Попередня статтяУ Бахмуті юні атлети розіграли призи Ніни Зюськової
Наступна статтяЮні білоцерківці та миколаївці найкращі у чотириборстві