Тріумф Анастасії Бризгіної та інші сенсації та закономірності першого дня командного чемпіонату України

212
Головною подією першого дня командного чемпіонату України з легкої атлетики, який 6 червня стартував на луцькому стадіоні «Авангард», стала перемога у фіналі з бігу на 400 метрів представниці Запорізької області Анастасії Бризгіної.
 
І не просто перемога! 19-річна атлетка перемогла з нормативом на «дорослий» чемпіонат світу-2017 – 51,89, більш ніж на 2 секунди перевершивши свій попередній особистий рекорд, а також не дотягнувши усього 9 сотих до юніорського рекорду України сорокарічної давнини! І це при тому, що Анастасія лише нещодавно почала бігати 400-метрівку – раніш вона віддавала перевагу коротшим дистанціям. Проте, подібний пошук – нормальне явище в такому віці.
 
Отож тепер Бризгіна-молодша – реальна претендентка на участь в чемпіонаті світу в Лондоні. Швидше за неї в цьому сезоні 400 метрів серед українок бігала лише Ольга Земляк (50,89). Також саме Ольга буде її суперницею у відборі на командний чемпіонат Європи, що 23-25 червня прийматиме Лілль (Франція). Нагадаємо, рішенням Виконкому ФЛАУ Ользі Земляк було дозволено пропустити командний чемпіонат України, а як відбірковий до командного чемпіонату Європи буде зараховано її результат на етапі Діамантової Ліги в Римі 8 червня. Отож, Анастасія Бризгіна чи Ольга Земляк представлятиме нашу країну в Ліллі, дізнаємося дуже скоро.
 
Так само буде дуже цікаво очікувати на результати римської Діамантової Ліги у стрибках з жердиною. Там виступатиме Марина Килипко і, щоб відібратися на командний чемпіонат Європи, їй необхідно перевершити дуже пристойні 4.40, показані у Луцьку киянкою Яною Гладійчук.
 
Вкотре цього сезону порадувала гарним результатом висотниця з Миколаєва Оксана Окунєва. Тижнем раніш вона у Греції вона перевершила лондонський норматив – 1.95, а зараз Оксана ще раз його підтвердила – 1.94. Причому, не виконай вона вдало на цій висоті третю спробу, перемогла б у Луцьку та виборола б право виступати в Ліллі киянка Ірина Геращенко, яка включно до позначки 1.92 була кращою за спробами.
 
 
Олесі Повх з Запорізької області усього дві соті не вистачило до лондонського нормативу. У фіналі вона виграла суперництво у киянки Христини Стуй – 11,28 проти 11,33, та й у забігу показала доволі гарний час – 11,29.
 
Інтригуючим вийшло протистояння у секторі для стрибків з жердиною серед чоловіків між Владиславом Малихіним з Київщини та дніпрянином Іваном Єрьоміним. Малихін наприкінці травня у Польщі побив юніорський рекорд України Сергія Бубки та виконав норматив на Лондон – 5.70. Це робило його фаворитом луцького старту. Проте, пропуск на командному чемпіонаті України висоти 5.30 став для нього фатальним. Іван Єрьомін її взяв, а от 5.40, у великій мірі через несприятливий вітер, нікому не підкорилися.
 
Вінничанка Олена Колесніченко не дотягнула зовсім трохи – 7 сотих – до нормативу на дистанції 400 метрів з бар’єрами. Проте свій час у забігу (56,17) вона матиме шанс покращити у середу у фіналі. Отож, очікуємо середи, заключного дня командного чемпіонату України. Він подарує нам ще чимало цікавих протистоянь.
Попередня статтяЛегкоатлетичний вік-енд: перемоги і лондонські нормативи українців
Наступна статтяЧотири українки на етапі «Діамантової ліги» у Римі