Лілль-2017: перемога Смелика у заключний день командного чемпіонату Європи

279
25 червня у Ліллі завершилася Суперліга командного чемпіонату Європи. Участь у ній цього року брали 11 збірних, включаючи Україну. За результатами турніру дві збірні, які посіли останні місця, на наступному чемпіонаті виступатимуть у Першій лізі, у той час як три найкращі команди Першої ліги перейдуть до Суперліги.

 
Після двох днів змагань збірна України зі 123 очками посідала сьоме місце. Проте у заключний день зуміла піднятися ще на сходинку і стати шостою (236,50 очок). Перемогли німці (321,50). Поляки другі (295), а у заключному виді, чоловічій естафеті 4х400 метрів, французи зуміли виграти достатньо позицій у британців для того, щоб обійти їх на один пункт у командному заліку і стати третіми (270).

 

Збірні Білорусі і Нідерландів на наступному командному чемпіонаті Європи виступатимуть у Першій лізі. Натомість у Суперлігу перемістяться шведи, фіни і швейцарці.

 
ПЕРЕМОГА (11 очок)
Після впевненого виступу у першому колі з бігу на 200 метрів, реактивного заключного етапу у чоловічій естафеті 4х100 метрів Сергій Смелик надзвичайно красиво переміг у фіналі 200-метрівки і приніс Україні максимальну кількість очок. При цьому Сергій показав найкращий результат нинішнього сезону (20,53 с).

 
ДРУГІ МІСЦЯ (10 очок)
Після успішного і впевненого виступу на Кубку Європи з бігу на 10000 метрів Юлія Шматенко надзвичайно сильно виступила і на командному чемпіонаті Європи. Значну частину дистанції 5000 метрів саме вона лідирувала або трималася відразу за лідером. Випередити Юлію змогла лише іспанка Ана Лозано (15.18,40 хв). Шматенко з найкращим результатом сезону друга (15.30,36 хв).
 
Катерина Климюк, Ольга Ляхова, Анастасія Бризгіна й Ольга Земляк фінішували другими в естафеті 4х400 метрів. Ляхова приймала естафету останньою, проте їй вдалося нехай і не очолити забіг, але наздогнати суперниць. Бризгіна досить швидко вийшла вперед і хоч і не втримала перше місце, але передала паличку Земляк серед лідерів. Ольга вивела нашу команду на друге місце. Час української четвірки – 3.28,02 хв. Попереду з найкращим результатом сезону в Європі лише польки (3.27,60 хв).

 
ТРЕТІ МІСЦЯ (9 очок)
Учасницям фіналу з бігу на 100 метрів з бар’єрами довелося стартувати двічі. Спочатку полька Кароліна Колечек зробила фаль-старт. Спортсменкам довелося досить довго чекати, доки та намагалася довести суддям їхню помилку. На допомогу Кароліні прийшов навіть тренер, проте цього разу судді були тверді у своєму рішенні. Зрештою, фінал стартував без польки. Виграла його німкеня Памела Дуткевіч (12,75 с), а українка Анна Плотіцина стала третьою (13,05 с) і принесла нашій команді такі потрібні дев’ять очок.
 
Чемпіонка Європи з бігу на 800 метрів і чемпіонка Європи серед юніорок з бігу на 1500 метрів Наталія Прищепа у Ліллі бігла саме півтора кілометри. Наталі вдалося показати найкращий результат нинішнього сезону (4.13,51 хв) і, що важливіше, фінішувати третьою і принести збірній дев’ять очок. Перемогла німкеня Констанце Клостергальфен (4.09,57 хв).
 
Марина Бех почала змагання зі стрибків у довжину з результату 6,27 м, потім зробила заступ, але у третій спробі зуміла зачепитися за першу четвірку, яка продовжувала боротьбу у заключній спробі. З результатом 6,43 м вона вийшла на третє місце і з цим результатом на ньому ж і залишилася, принісши команді дев’ять очок. Перемогла німкеня Клаудія Залман-Рат (6,66 м).

 
ЧЕТВЕРТІ МІСЦЯ (8 очок)
Євген Гуцол цього року не раз доводив, що є одним з лідерів в Україні не лише з бігу на 400 метрів, а й на 800. Саме він захищав честь збірної на цій дистанції у Ліллі. Атлети бігли групою, а на передостанню пряму і взагалі виходили стіною. У цій штовханині навіть фаворит змагань поляк Адам Кщот вийшов за межі доріжки на газон. Дискваліфікації йому уникнути не вдалося. Певний час він залишався лідером у протоколі, проте незабаром стало відомо, що Кщота все ж дискваліфікували. Таким чином, Євген Гуцол зумів стати четвертим і принести вісім очок збірній, а ще – встановити особистий рекорд з бігу на 800 метрів (1.48,26 хв). Переміг Тіймен Куперс з Нідерландів (1.47,18 хв).

 
П’ЯТІ МІСЦЯ (7 очок)
У Сергія Регеди з Ліллем пов’язані приємні спогади. У 2011 році саме тут він виграв свою першу медаль з метання молота на офіційних міжнародних турнірах: він став бронзовим призером юнацького чемпіонаті світу. Цього року він уже виконав норматив для участі у чемпіонаті світу. А у Франції після першої невдачі зробив спробу на 75,10 м.
До третьої спроби Регеда тримався у четвірці, яка, згідно з правилами командних чемпіонатів Європи, продовжує боротьбу у заключній, четвертій спробі. Проте фаворит змагань, поляк Павел Файдек після двох невдалих спроб все ж виконав результативну (78,29 м) і вийшов у лідери, посунувши Регеду на п’яте місце. Виконати результативний кидок у третій спробі Регеді не вдалося. Власне, як і Файдеку у заключній. Поляк переміг, а Сергій приніс Україні сім очок.
 
 
ШОСТІ МІСЦЯ (6 очок)
Оксана Окунєва чудово почала змагання зі стрибків у висоту. Вона з першої спроби подолала 1,75 м і 1,80 м, що для командного чемпіонату Європи надзвичайно важливо. Згідно з правилами турніру, у секторах для вертикальних стрибків атлети мають право лише на чотири невдалі спроби впродовж змагань. При цьому правило, коли спортсмен залишає сектор після трьох помилок на одній висоті, залишається.
1,85 м і 1,90 м Окунєва подолала з другої спроби. І, на жаль, після двох невдалих стрибків на 1,94 м була змушена припинити змагання. Проте з результатом 1,90 м Оксана посіла шосте місце і принесла команді таку ж кількість очок. Перемогла полька Каміла Ліцвінко (1,97 м).
 
Ганна Гацько-Федусова з результатом 56,02 м стала шостою з метання списа. Перемогла чешка Барбора Шпотакова (65,14 м).

 
СЬОМІ МІСЦЯ (5 очок)
Аліна Калістратова на своєму першому офіційному міжнародному дорослому турнірі зуміла вийти у фінал з бігу на 200 метрів і фінішувати у ньому сьомою (23,56 с). Перемогла гречанка Марія Белібасакі (22,76 с – особистий рекорд).
 
Станіслав Маслов планував виступити у Ліллі на двох дистанціях – 1500 і 3000 метрів. Проте через мікропошкодження вирішив зосередитися лише на останній. Її він подолав з найкращим результатом сезону (8.02,11 хв) і фінішував сьомим. Переміг чех Якуб Голуша (7.57,60 хв).

 
ВОСЬМІ МІСЦЯ (4 очка)
Галина Облещук була дуже незадоволена своїми першими спробами зі штовхання ядра (16,48 м і 16,09 м) і доклала зусиль, аби у третій все ж поліпшити результат. З цим завданням вона впоралася, та, на жаль, 16,56 м для продовження боротьби було замало. Перемогла білоруска Альона Дубіцкая (18,39 м).
 

Олександр Малосілов, як і Калістратова, лише починає свій шлях на дорослих офіційних міжнародних турнірах. У секторі для потрійного стрибка з результатом 16,27 м він посів восьме місце. Переміг німець Макс Гесс (17,02 м).

 

 

Чоловіча естафетна команда 4х400 метрів виступала у складі Данила Даниленка, Євгена Гуцола, Олексія Позднякова і Віталія Бутрима. На заключний етап Бутрим виходив останнім, проте зумів не лише скоротити відрив, а й випередити одну з команд. За підсумком двох забігів українці восьмі (3.07,03 хв). Перемогли з найкращим результатом сезону в Європі іспанці (3.02,32 хв).

 

ДЕВ’ЯТЕ МІСЦЕ (3 очка)

Саме таку сходинку посів Іван Єрьомін зі стрибків з жердиною. 5,30 м він подолав з другої спроби. А після двох невдалих стрибків на 5,45 м, згідно з правилом про чотири невдалі спроби впродовж турніру, був змушений припинити змагання. Дев’яте місце, а з ним і очки, Єрьомін розділив з італійцем Клаудіо Міхелем Стеччі. Атлети принесли своїм командам по 2,50 пункти. Переміг француз Рено Лавіллені (5,80 м).

 

ДЕСЯТЕ МІСЦЕ (2 очка)

Для Івана Панасюка найкращою з метання диска була перша спроба (54,73 м), з якою він посів десяте місце. Переміг німець Роберт Гартінг (66,30 м).

 
11 МСІЦЕ (1 очко)
У заключний день змагань відбувся фінал з бігу на 110 метрів з бар’єрами. Він пройшов без українця Артема Шаматрина. Нагадаємо, що Шаматрину вдалося довести своє право все ж пробігти у першому колі після того, як судді показали йому червону картку, мотивуваши її фальстартом. Артем за підсумком двох забігів був 11-м і приніс команді одне очко. А переміг з повторенням рекорду чемпіонатів іспанець Орландо Ортега (13,20 с).
 
Ще одне очко збірній приніс Роман Ростикус з бігу на 3000 метрів з перешкодами (9.15,09 хв). Переміг француз Маєдін Мехіссі-Бенаббад (8.26,71 хв).