Сергій Смелик: «Переграв суперників психологічно»

16
Одним з головних наших героїв Командного чемпіонату Європи, який відбувся в Ліллі, став представник Києва Сергій Смелик. Сергій виявився одним з переможців цих змагань, тріумфувавши на 200-метрівці з найкращим своїм результатом у сезоні – 20,53.
 
– Вітаємо, з перемогою! Після досить важкого попереднього сезону тут такий ефектний «постріл»!
 
– Хотілося краще, тому що норматив на чемпіонат світу ще досі не виконав. Відверто кажучи, суперники були трошки сильніщими. Я, певно, переграв їх психологічно. Для мене це було приємною несподіванкою.
 
– Розраховували на такий гарний виступ?
 
– За підсумками попередніх забігів в мене був другий результат. Розраховував, що мене поставлять на більш зручну доріжку, щоб можна було гарно пробігти, з нормативом (він складає 20,44). Але дали третю. Вона також не погана, але якби трошки далі, п’яту чи шосту доріжку, біглося б легше, і ті 9 сотих, яких мені не вистачило, я б певно скинув. Але вийшло як вийшло. Переді мною стартував основний суперник, з Греції. Він не очікував, що я так швидко розпочну. І, можливо, через це скувався. Хотів наздогнати, але на дистанцію у нього сил вже забракло.
 
– Питання виконання лондонського нормативу залишається для вас актуальним?
 
– Звичайно, це мені по силам. Необхідно лише трошки відпочити від цього командного чемпіонату. Він виявився дуже насиченим. Я вперше так виступав, коли за три дні довелося бігти і естафету, і два кола двохсотметрівки. Дуже багато енергії витратив. Відпочину, відісплюсь, наберуся сил. А вже за 10 днів у нас буде чемпіонат України, ось там зі свіжими силами і буду штурмувати норматив.
 
– Намагатимитеся виконати його на 100 м і на 200 м?
 
– Хотілося б, звичайно, і стометрівку підкорити. Але скоріш за все зосередимося лише на 200 метрах.