Легкоатлетичні Суми – на порозі революційних змін

217
15 років тому у Сумах відбулася значна подія – з’явився сучасний легкоатлетичний манеж. І ось зараз настав час корінних змін в житті цього спортивного об’єкту. З цією метою президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул відвідав місто і провів низку зустрічей з керівництвом регіону.
 
– На початку 2000-х років манеж став одним з факторів, який змінив обличчя Сум, а також, певною мірою, долю міста і деяких його мешканців, – розповідає Ігор Гоцул. – Я пам’ятаю мої враження від відвідування у 2003-му першого чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні. Це було досить провінційне місто, в якому було дуже важко знайти нормальний готель, та й взагалі місць в готелях не вистачало. Важко було знайти пристойне місце, щоб перекусити. Та й сам район, в якому розташований манеж, район новобудов, призводив гнітюче враження.
 
За усієї поваги до наших сумських колег, у легкоатлетичному відношенні регіон також був глухою провінцією. Команда області зазвичай здобувала на чемпіонатах України місця в районі 20-го. В національній збірній практично не було її представників. Отож, в усіх відношеннях це було не найуспішніше місто.
 
Але потім на наших очах ситуація почала змінюватися. Змінювалося місто, будувалися готелі, ресторани, кафе. Особливо активно – навколо манежу, поруч з яким з’явився чудовий готель, басейн. Суми перетворилися. Було б не правильно казати, що манеж став вирішальним фактором у цих зрушеннях. Але, безумовно, одним з найвагоміших.
 
Сьогодні Сумська область – один з лідерів української легкої атлетики. На чемпіонатах України її представники, як правило, претендують на місце в першій командній трійці. Місцеві атлети представлені практично в усіх збірних. Тобто, є взаємозв’язок між розвитком спорту і легкої атлетики зокрема, і розвитком міста.
 
Зазначу, що успіх сумської легкої атлетики пов’язані практично з одними й тими ж іменами. Після побудови манежу тренерський склад регіону майже не змінився. Отримавши такі чудові умови для роботи, тренери зуміли по-новому розкритися, реалізувати свої професійні амбіції і досягти результату в роботі.
 
Але нічого не має вічного. Свої амбіції потрібно весь час підтверджувати. Сьогодні настав переломний момент. Минулого і цього року ми провели в Сумах велику кількість легкоатлетичних заходів. Серед іншого, кошти, які були там витрачені, вимірюються мільйонами. До міста приїжджала велика кількість людей, поповнюючи економічну та промоційну складову. Зараз ми стоїмо на порозі відкриття Центру Олімпійської підготовки – документи знаходяться у відповідних інстанціях і найближчим часом будуть розглядатися на Кабміні. Ми хочемо і далі проводити тут змагання, заходи, щоб розвивалася легка атлетика, приїжджали найкращі спортсмени.
 
Але для цього необхідно оновити існуючу інфраструктуру. Покриття легкоатлетичного манежу практично вичерпало свій ресурс. Наступного року на ньому ми вже не зможемо провести жодного серйозного чемпіонату. Ми давно очікуємо на реконструкцію сумського стадіону «Авангард». У нас вибудовані серйозні відносини з Сумським державним Університетом у багатьох напрямках – науковому, медичному супроводженні збірних, ІТ-супроводженню легкої атлетики, іншим, перспективним і для українського спорту, і для міста.
 
 
Тема обговорення з міським головою Олександром Лисенком і ректором СумДУ Анатолієм Васильєвим була наступною – якщо найближчим часом буде вирішено питання оновлення покриття манежу і реконструкції «Авангарду», ми продовжимо і навіть наростимо наше співробітництво. Якщо цього не відбудеться – ми будемо змушені переорієнтовувати наші зусилля на інші регіони, що включає в себе як проведення змагань, так і створення ЦОП, різних програм співробітництва. Зараз м’яч на полі сумчан.
 
Це була серйозна ділова розмова, ми чесно виклали наше бачення, наші аргументи, аргументи наших партнерів. У мене є відчуття, що нам вдасться знайти компроміси і правильно вирішити всі гострі питання. Але вони ставляться нами дуже гостро. Ми не готові на якісь півмірки. Ми хочемо бути в Сумах, але легка атлетика України – королева спорту, і вона потребує відповідних умов.
 
– Як було сприйнято цей, певною мірою, ультиматум?
 
– Ні у якому разі це не ультиматум. Вони – наші партнери. В особі керівництва міста, області і Університету ми бачимо наших партнерів. Ні у якому разі ми не збираємося говорити з ними мовою ультиматумів. Ми прагнемо знайти спільну мову, речі, які нас об’єднують. Але водночас, як з партнерами, яким ми довіряємо і яких поважаємо, ми говоримо з ними відкрито. Наше розуміння наступне – якщо дійсно місто та область зацікавлені, щоб легка атлетика продовжувала туди приїжджати, потрібно зробити надзусилля. Якщо ні – це також відповідь, яку ми будемо поважати, ми будемо все одно поважати тих людей, які впродовж такого часу були поруч з нами, але тоді легка атлетика піде з Сум. Це не ультиматум, це просто констатація факту, чесна розмова.
 
– До зимового сезону – сім місяців. Реально за цей час все встигнути?
 
– Реально, і ми це обговорили. Наші сумські колеги взяли декілька тижнів на роздуми, формування своєї позиції, відповідні розрахунки і підготовки, якщо буде прийняте рішення, необхідних документів. І в липні ми маємо поставити у цьому питанні крапку. Або ми разом рухаємося вперед, або ми на цьому етапі оформлюємо «розлучення», залишаючись друзями і при цьому поважаючи один одного.
 
– На скільки розумію, реконструкція буде відбуватися за рахунок бюджетних коштів. А це – тендери, які забирають багато часу.
 
– Місто буде за підсумками півріччя переглядати бюджет. У нього є додаткові витрати, які дозволяють вирішити це питання. Бюджет Сум складає понад два мільярди гривень, з них один мільярд – бюджет розвитку. Та політика децентралізації, яка реалізується в країні, дозволяє містам вирішувати подібні завдання. Питання – в пріоритетах. Якщо легка атлетика і ті програми, про які ми говоримо, будуть визнані пріоритетними, то гроші на це знайдуться.
 
Щодо тендерів. Тендер на реконструкцію стадіону «Авангард» вже проведено, і зараз, за моєї інформацією, йде оформлення документації на початок робіт. Виділення коштів і проведення тендеру на реконструкцію манежу займе 2,5–3 місяці. Ще місяць необхідно на виконання робіт. Тобто, цього часу достатньо, якщо будуть воля і гарна організація.
 
Попередня статтяАнна Плотіцина – з найкращим результатом сезону в Остраві
Наступна статтяДві українки – у призових трійках на змаганнях у Франції