Золотий вечір українців у Найробі

275
На чемпіонаті світу U18 з легкої атлетики, який триває у Найробі, українці виграли перші медалі. І відразу золоті.

Михайло Кохан і Ярослава Магучіх їхали до Кенії лідерами юнацького світового сезону. Саме вони були фаворитами у своїх видах і виправдали всі сподівання, які з ними пов’язували. І навіть більше!

Кохан у другій спробі метнув молот (5 кг) на 82,31 м, чим відразу відправив у нокаут суперників. Найближчого з них, Дамніта Сінгха з Індії, він випередив на 8,11 м. Наступна спроба Михайла також була за 80 метрів – 80,98 м. Наступні три не були результативними, проте на чемпіонстві українця це жодним чином не відобразилося. Богдан Потрус посів 13-те місце (64,07 м).

Другу золоту медаль Україні цього вечора принесла Ярослава Магучіх. Більше того, вона встановила рекорд чемпіонатів світу U18 зі стрибків у висоту – 1,92 м. Чемпіонський титул їй забезпечив стрибок на 1,87. Планку на висоті рекорду чемпіонату вона долала вже у ролі переможниці. І якщо з першого разу та не встояла, то у другій спробі, як і суперниці Ярослави, не змогла завадити українці зробити її перемогу ще яскравішою.

Інтерв’ю Ярослави Магучіх організаторам змагань після виступу:

Не обійшовся без представництва України і фінал з потрійного стрибка серед юнаків. Артем Коноваленко спочатку встановив особистий рекорд у кваліфікації, потім у третій спробі основного кола змагань поліпшив його (15,29 м), чим забезпечив собі потрапляння до фінальної вісімки. А у п’ятій спробі зумів ще більше додати і за вітру +1,6 м/с стрибнув на 15,34 м. Чемпіоном світу з найвищим світовим досягнення U18 став кубинець Джордан А. Діаз – 17,30 м.

Дар’я Гаркуша стала 11-ю з метання диска (40,13 м). Катерині Коваль не вдалося пройти до фіналу з бігу на 800 метрів. У півфіналі вона показала час 2.15,91 хв.

14 липня на чемпіонаті світу U18 почалися змагання з семиборства. Після першого дня Тетяна Білик посідає десяте місце (3173 очка), а Дар’я Діханова – 11-те (3036). У вечірній програмі Білик штовхнула ядро на 12,37 м і пробігла 200 метрів за 26,13 с. Діхнова у секторі для штовхання ядра показала 10,60 м, а потім з особистим рекордом (25,93 с) подолала 200-метрівку.