Бидгощ-2017: золото Шамотіної і ще чотири медалі українців

21
Дощ, сонце з-за хмар, веселка – чудова картинка, проте зовсім не ті погодні умови, в яких комфортно змагатися атлетам. Проте саме такий «подарунок» небесна канцелярія піднесла учасникам чемпіонату Європи U23, коли ті, зокрема, виступали у секторах для стрибків з жердиною і у висоту. І хоч дощ супроводжував їхні змагання не весь час, та певні корективи все ж вніс.

 
Саме за дощу жінки починали змагання з метання молота. На щастя, він прийшовся лише на перші спроби і жодним чином не завадив впевнено перемогти одній з фавориток змагань Альоні Шамотіній. У другій спробі вона показала недосяжні для суперниць 67, 46 м.
 
Це вже другий чемпіонський титул у кар’єрі Шамотіної. У 2014 році вона перемогла на чемпіонаті світу U20.
 
Першу ж медаль третього дня чемпіонату Україні принесла Наталія Стребкова. Наша спортсменка фінішувала другою з бігу на 3000 метрів з перешкодами і побила свій же молодіжний рекорд України ще на п’ять десятих секунди – 9.44,52 хв. Попереднє досягнення вона встановила на командному чемпіонаті Європи в Ліллі, 24 червня цього року. Перемогла Анна Емілі Мьоллер з Данії (9.43,05 хв).
 
Марина Килипко виграла срібну медаль зі стрибків з жердиною з результатом 4,45 м. Якраз на її на наступні спроби і прийшовся дощ. Після невдачі на 4,50 Килипко перенесла дві спроби на висоту 4,55 м, проте і їх цього дня підкорити не вдалося. А чемпіонкою Європи U23 стала Ангеліка Мозер (4,55 м).
 
Далі час підкорювати планку, але вже в секторі для стрибків у висоту, настав для Віктора Лонського. Йому теж довелося деякий час поборотися не лише з суперниками, а й з дощем. Українець почав змагання з висоти 2,10, а завершив з результатом 2,24 м. 2,22 і 2,24 Лонський подолав з другої спроби. Саме за цим показником він поступився білорусу Дмітрію Набокову, у якого золото, і срібному призеру з Італії Крістіану Фалоччі.
 
Яна Качур від кола до кола лише поліпшувала особисті рекорди з бігу на 200 метрів. Почала вона з 23,28 с у першому колі, потім пробігла дистанцію за 23,21 с у півфіналі, а у фіналі не лише поліпшила цей результат (23,20 с), а ще й виграла бронзову медаль. Перемогла британка Фінетт Агьяпонг (22,87 с). Лише однієї сходинки для виходу до фінальної вісімки не вистачило Аліні Калістратовій. З результатом 23,53 с вона дев’ята у півфіналі.
 
Микола Нижник у фіналі з бігу на 5000 метрів фінішував 11-м (14.28,40 хв). Це вже другий виступ Нижника у Бидгощі. До цього він фінішував восьмим на дистанції 10000 метрів.
 
***
 
Марина Бех надзвичайно впевнено подолала кваліфікацію зі стрибків у довжину. Вже у першій спробі вона приземлилася на позначці 6,63 м. Зафіксувати цей результат як офіційно найкращий нинішнього сезону завадив вітер (+2,1 м/с).
 
Не менш упевнено з кваліфікаційним нормативом з потрійного стрибка впорався й Олександр Малосілов. У першій спробі він стрибнув на 16,01 м (вітер +2,1 м/с) і пішов готуватися до фіналу. На жаль, повторити успіх Малосілова не вдалося ще двом українцям – Ярославу Ісаченкову (15,56 м) й Ігорю Гончару (15,51 м).
 
 
Іван Поваляшко не зміг подолати кваліфікацію з метання диска (50,08 м).
Фото Олександра Охріменка
 
Читайте також: