Легкоатлетична інфраструктура Одещини: пошук шляхів вирішення проблеми

238
Днями президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул у складі делегації НОК України відвідав Одеську область. Під час цього візиту було розглянуто багато питань, пов’язаних з розвитком спорту та олімпійського руху загалом. Але було приділено достатньо уваги і легкоатлетичній проблематиці.
 
– У нас з Сергієм Бубкою відбулася дуже серйозна розмова з керівництвом міста Южне та Одеського припортового заводу, – розповідає Ігор Гоцул. – Силами і коштами ОПЗ було створено унікальну спортивну інфраструктуру, але незабаром на підприємство очікує приватизація. Збереження спортивних об’єктів – дуже важливе питання. Ми надали свої рекомендації з цього приводу, домовилися з керівництвом міста та заводу, що будемо надавати свою підтримку, і, якщо буде необхідність, відстоювати їхні інтереси.
 
Мерія Южного виказала свою зацікавленість у побудові легкоатлетичного манежу, і ми домовилися у вересні продовжити перемовини з даного питання. Поки що це лише декларація про наміри, але ми до неї ставимося достатньо серйозно. Адже в Южному вміють все робити якісно і добре.
 
Під час зустрічі з одеською міською та обласною владою ми звернули увагу на достатньо сумний факт. Одеса, яка 20 років тому була одним з лідерів українського спорту, зараз втратила свої позиції, і не лише в легкій атлетиці. В першу чергу – через занепад спортивної інфраструктури. Ми підняли з керівниками регіону, зокрема, питання реконструкції манежу «Олімпієць». Він вже протягом багатьох років знаходиться в жахливому стані, і цю ситуацію необхідно виправляти. Влада пообіцяла, що питання буде вирішене. Ми контролюватимемо цей процес.
 
 
Є з Одеси і гарна новина. Цього року у місті має бути реконструйовано стадіон «Динамо». Ми зустрічалися з цього приводу з директором спорткомплексу Павлом Рощіним, обговорили деталі реконструкції, які легкоатлетичні заходи можна буде там провести після її завершення. Вже зараз на стадіоні збудовано невеличкий готель, обладнано тренажерний зал, ведеться підготовка до появи легкоатлетичного покриття. Це для нас дуже важливо, бо «Динамо» – арена з чудовими традиціями, розташована в чудовому місці, може стати класною тренувальною базою.
 
І ще приємний момент – з ініціативи Мінмолодьспорту в таборі «Молода гвардія» зараз проходить спортивна зміна. Багато юних спортсменів з усієї країни приїхало туди, щоб познайомитися, потренуватися, отримати додаткову мотивацію для занять спортом. І разом з Сергієм Бубкою та членами нашої федерації ми з задоволенням зустрілися з дітьми, поспілкувалися з ними. Впевнений, позитивний заряд і отримали і ми, і дітлахи.