На легкоатлетичну інфраструктуру Миколаївщини очікує якісний прорив

227
Днями президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул здійснив робочу поїздку до Херсонської та Миколаївської областей.
 
В Херсоні він зустрівся з керівництвом місцевої територіальної ФЛА, яку очолює знаний тренер Геннадій Зуєв. Були обговорені питання розвитку легкої атлетики в області, намічені плани допомоги виходу Херсонщини на новий якісний рівень, адже в регіоні гостро відчуваються проблеми зі спортивними базами, недостатнім фінансуванням, відсутністю уваги до виду спорту.
 
Але основною метою візиту керівника ФЛАУ все-таки був Миколаїв, де відбулася низка зустрічей з керівниками міста, області та спортивних об’єктів.
 
– Головним питанням, яке ми обговорювали, була легкоатлетична інфраструктура області, – розповідає Ігор Гоцул. – І тут можна говорити про декілька досягнутих домовленостей. У місті є стадіон Миколаївського Національного Університету ім. Сухомлинського. Вже розпочато його реконструкцію, але для її завершення необхідно передати арену від Університету місту, оскільки у навчального закладу бракує коштів. Доріжки там вже є, залишилося зробити лише сектори. Ми домовилися, що місто виконає зобов’язання по завершенню реконструкції стадіону, а область усіляко цьому сприятиме. У підсумку наприкінці цього року або весною наступного ми отримаємо в Миколаєві тренувальний стадіон.
 
Також з керівництвом облдержадміністрації було обговорено необхідність створення сучасної тренувальної бази в регіоні. В Миколаївській області розвинута легкоатлетична інфраструктура, в багатьох районах є дуже добрі тренери і секції. І тому існує необхідність, щоб в кожній з цих територій були створені адекватні сьогоднішньому дню тренувальні умови. І ми домовилися про взаємодію. Тут є розуміння і бажання, і у нас є плани стосовно стадіонів в області. Після того, як ми ці плани остаточно деталізуємо, вони будуть оприлюднені.
 
 
Другий момент стосувався головної спортивної арени області – Центрального міського стадіону. Він має давні легкоатлетичні традиції, його знає багато атлетів по численим змаганням, які там раніш відбувалися. Зараз цей стадіон знаходиться в достатньо поганому стані. Наші перемовини з владою Миколаєва завершилися тим, що місто бере на себе зобов’язання щодо його реконструкції. Вже готовий її проект. Зараз разом з фахівцями ФЛАУ його допрацюють, оскільки там не передбачили розминочно-тренувальної зона для метань. Мені вдалося переконати владу внести ці зміни, і наступного року буде здійснено реконструкцію цього стадіону відповідно оновленого проекту.
 
– Міська влада Миколаєва так серйозно взялася за легкоатлетичну інфраструктуру?
 
– Там є бажання і воля це робити. А наше завдання – усіляко це підтримати. Ми беремо на себе зустрічні зобов’язання, пов’язані з проведенням там учбово-тренувальних зборів, змагань. Як результат, думаю, ми матимемо щонайменше ще один тренувальний стадіон в Миколаєві, а впродовж двох років ще й великий стадіон, сертифікований ІААФ.
 
– На якого рівня сертифікацію він буде претендувати?
 
– Мова зараз йде, і фахівці вивчають це питання, щодо сертифікату 2-ї категорії ІААФ, що дає можливість проводити в тому числі і високого рівня європейські змагання.
 
Окрім того ми обговорили і будівництво в Миколаєві легкоатлетичного манежу. На стадіоні під це резервується земля, ФЛАУ допоможе місту з ідеями проекту. Наступного року розпочнеться проектування, і після завершення реконструкції стадіону, як наступний проект, буде запущено будівництво великого сучасного манежу, знову ж таки, з міжнародною сертифікацією.
 
Також у мене відбулася велика зустріч з легкоатлетичною спільнотою. Обговорювалося багато ідей, пов’язаних з нормативною базою спорту, інших питань, які необхідно вирішувати, щоб робити життя людей спорту в регіонах більш комфортним. Це і підвищення зарплати тренерам, над чим зараз активно працює Мінмолодьспорту, в тому числі з подачі ФЛАУ; і зміни системи підвищення кваліфікації тренерів; і вдосконалення нормативної бази ДЮСШ, пов’язане з тим, щоб мінімізувати існуючі в роботі шкіл обмеження; і розвиток легкоатлетичної інфраструктури; і вдосконалення системи проведення змагань. За підсумками цього обговорення ФЛАУ або будуть прийняті внутрішньо федеративні рішення, або направлені пропозиції в профільне міністерство для вирішення питань, які знаходяться за межами юрисдикції федерації.