На Тернопільщині підвели підсумки легкоатлетичного сезону

243
15 грудня відбулось підсумкове засідання Федерації легкої атлетики Тернопільської області, а також нагородження найкращих атлетів та фахівців області.
 
За результатами виступів у 2017 переможцями у своїх номінаціях стали:
 
Серед тренерів найкращими визнано:
1 місце – Євген Кармелюк (Тернопільська районна ДЮСШ)
2 місце – Василь Яковів (КУТОР «Тернопільської обласної ДЮСШ з літніх видів спорту)
3 місце – Віра Зозуля (КУТОР «Тернопільської обласної ДЮСШ з літніх видів спорту)
 
Серед тренерів ДЮСШ Тернопільської області з легкої атлетики (юнаки, дівчата U-15, U-17) визнано:
1 місце – Богдан Дуда (Тернопільська обласна ДЮСШ )
2 місце – Галина Шмуляєва (Тернопільська обласна ДЮСШ)
3 місце – Володимир Небельський (Зборівська районна ДЮСШ)
 
Найкращими спортсменами визнано:
Найкращий легкоатлет – Іван Панасюк (тренер Василь Яковів)
Найкраща легкоатлетка – Наталія Стребкова (тренери Ігор Сташко, Олександр Степанюк)
Найкраща легкоатлетка-юніорка – Оксана Більчак (тренер Ольга Стефанишин)
Найкращий легкоатлет-юніор – Олександр Шилівський (тренер Іван Панасюк)
Найкращий легкоатлет серед юнаків – Василь Макух (тренер Богдан Дуда)
Найкраща легкоатлетка серед дівчат – Валентина Павлів (тренер Михайло Головацький)
 
Всім лауреатам було вручено пам’ятні призи та сувеніри.
 
 
У році, що минає, спортсменами оновлено 33 рекорди області, за що їм були вручені відповідні сертифікати. Подяками та грамотами відзначено тренерів та партнерів Федерації легкої атлетики Тернопільської області.
 
Загаломлегкоатлетами області на чемпіонатах та Кубках України завойовано 44 медалі різного ґатунку(18 золотих, 9 срібних, 17 бронзових). Найбільш вдало виступили вихованці Ігоря Сташка та Олександра Степанюка, на рахунку яких 11 нагород. 8 медалей на рахунку вихованців Богдана Дуди, по 4 – Михайла Васірука та Івана Чуби, по 3 – Василя Яковіва та Івана Панасюка.
 
6 чоловік брали участь в міжнародних змаганнях у складі національної збірної України. Наталії Стребковій підкорився норматив МСМК України з легкої атлетики у бігу на дистанції 3000 м з перешкодами. Окрім того, Наталя встановила новий рекорд України на цій дистанції для молоді і виборола срібну нагороду на молодіжному чемпіонаті Європи в Бидгощі (Польща).
 
Один спортсмен виконав норматив МС – Василь Макух (біг 100 м). 4 спортсмени є членами штатної збірної, 6 чоловік є кандидатами та 2 знаходяться у резерві національної команди України.
 
У 2017 році проведено 6 чемпіонатів області (1480 учасників) та 2 Всеукраїнських турніри (190 учасників). На високому рівні проведено традиційний пробіг «Озеряна» (180 учасників). За сприяння Дмитра Легонькова та Назарія Іваськіва призовий фонд змагань становив $800. Фінансову допомогу для виготовлення пам’ятних тематичних сувенірів (кружки, брелоки, магнітики) і друк афіш надав народний депутат України Ігор Побер. Організаційну роботу, спільно з ФЛАТО, взяв на себе Тернопільський міський центр здоров’я населення.
 
Спільно з міським центром фізичного здоров’я населення та факультетом фізичного вихованн ТНПУ ім. В.Гнатюка проведено вже ІІ міський фестиваль «Дитяча легка атлетика ІААФ». В ньому взяли участь учні 5 класів з 21 школи Тернополя (понад 250 дітей). Переможцям і призерам були вручені кубки та різноманітні призи від ТМ «Ласунка» та НОК України.
 
Також 2017 року вийшов з друку статистичний довідник «Рекорди Тернопільської області з легкої атлетики» (автор – Олександр Степанюк).
 
Всім гостям заходу були вручені настінні календарі на 2018 рік із зображенням кращих легкоатлетів області.